Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Світлого Різдва!

Автор:

|

Січень 07, 2023

|

Рубрика:

Світлого Різдва!
Хор Святої Марії

Хоч і сумне цьогорічне Різдво, воно все ж дає надію на краще майбутнє. Його українцям бажають світові лідери. Так, Ріші Сунак, прем’єр-міністр Великої Британії, опублікував у Twitter різдвяне привітання на підтримку України. «На це Різдво ми разом із тобою, Україно», — підписав відео ролик, в якому показують будні двох дівчаток із Великої Британії й України перед новорічними святами. При цьому маленька британка відправляє подарунок українці, яка живе в умовах вимикань світла та повітряних тривог через повномасштабне вторгнення Російської Федерації (РФ). А на королівському вечорі колядок Royal Carols: Together At Christmas, який напередодні Різдва організувала Кейт Міддлтон, виступив український дитячий хор Святої Марії, з учнями якої принцеса Вельська познайомилася під час відвідин центру для біженців. Діти вийшли на сцену у футболках кольору прапора України.
Франк-Вальтер Штайнмаєр, президент Федеративної Республіки Німеччина (ФРН), у своєму телезверненні на честь Різдва заявив, що мир в Україні повинен мати «чіткі межі», а німців закликав бути згуртованими та не втрачати віри у свої сили. Він також закликав допомагати Україні аж до настання миру. «Поки не настане мир, ми повинні підтримувати тих, хто зазнає нападів, погроз і страждань», — зазначив політик. Він подякував громадянам ФРН за солідарність і готовність допомогти в теперішній кризі. «Жорстокий напад РФ на Україну, повернення війни до Європи, жахливі страждання українців і страх перед ескалацією бойових дій — усе це турбує та лякає багатьох людей у нашій країні. Тому цього року, мабуть, наше найдорожче бажання, — щоб знову запанував мир», — сказав глава держави. Він також визначив чіткі кордони для можливої мирної угоди з РФ. «Це має бути справедливий мир, який не заохочує захоплення земель і не залишає народ України віч-на-віч із свавіллям і насильством окупантів, — пояснив п. Штайнмаєр. — Але такий мир ще не бачиться».
Король Бельгії Філіп присвятив війні в Україні значну частину свого традиційного різдвяного звернення до нації. Він нагадав бельгійцям, що війна забрала багато невинних життів українців і подякував своїм співгромадянам за допомогу біженцям. «Українці борються за ті ж ідеали, за які в минулому віддавали життя предки теперішніх бельгійців, — заявив монарх. — Ми продовжимо їх підтримувати».
Своєю чергою, король Іспанії Філіп VI у своєму зверненні до Різдва також закликав продовжити підтримку українців. «Ми віддані підтримці українських біженців. Війна біля кордонів наших європейських партнерів і союзників, тобто близько до нас, тому вона торкається не лише України. Війна має глобальне значення», — заявив монарх.
Зробили свої заяви й глави європейських урядів. «Для мене суть Різдва найбільше відкривається в Бучі, в Україні, там стоїть ялинка, вогні на якій запалюють серця місцевих мешканців. Зустріньмо Різдво з почуттям любові, віри та співчуття до тих, кому зараз особливо важко. Підтримуймо жителів України, чим можемо. Це найкращий подарунок людяності та надії на те, що разом ми можемо розвіяти навіть найчорніші хмари», — зазначила Інгріда Шимоніте, прем’єрка Литви.
«Багато українців будуть святкувати це Різдво та проходити зиму без електроенергії, води й опалення, тому що російські снаряди руйнують українські міста й інфраструктуру. Зараз, на Різдво, скрута українців особливо резонує у наших серцях. Ніхто не хотів би мати таке Різдво. Кожен із нас може допомогти у свій спосіб — присвятивши час для допомоги українцям чи внеском у благодійну організацію. Очевидно, що РФ навмисно шантажує Фінляндію й усю Європу питанням постачання енергоресурсів, намагаючись підірвати нашу об’єднану підтримку України. Ми не піддамося на цей тиск і шантаж», — поділилася Санна Марін, прем’єрка Фінляндії.
«Святкуючи Різдво, згадаймо цей знаменний рік. Рік, коли ми подолали труднощі, безпрецедентну енергетичну кризу та виявили солідарність із українцями, які захищають свою країну. Рік, який розкрив душу та силу Європи. Щасливого Різдва всім!» — побажала Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії.
Папа Франциск, імовірно, згадав про війну в Україні, коли говорив про жадібність і спрагу влади. «Чоловіки та жінки в нашому світі, які прагнуть багатства та влади, пожирають навіть своїх сусідів, своїх братів і сестер. Скільки ми бачили воєн! І в скількох місцях навіть сьогодні нехтують людською гідністю та свободою», — сказав він.
А вселенський патріарх Варфоломій привітав українців зі святом Різдва та заявив, що Велика Церква Христова захоплюється хоробрістю та доблестю українського народу. «Свята Велика Церква Христова, яка принесла християнську віру та візантійську цивілізацію на вашу батьківщину, Київську Русь, наприкінці Х століття, продовжує захоплюватися мужністю, хоробрістю та доблестю українського народу, який демонструє усьому світу справжню відданість та безмежну любов до своєї країни», — оголосив він і нагадав, що цього року добра звістка про Різдво звучить поруч із шумом війни, спровокованим аґресією РФ у лютому минулого року, яка є найгіршою європейською геополітичною та гуманітарною кризою з моменту закінчення Другої світової війни та неґативно впливає на навколишнє середовище та суспільство в усьому світі.
Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців також привітав усіх українців і друзів України з Різдвом Христовим. «Святкуючи це Різдво в себе вдома, з подарунками і в теплі, маємо пам’ятати про хоробрих захисників і захисниць України. Різдвяна зірка приходить у ліси, бліндажі, шанці, на руїни Бахмута та Маріуполя, і найбільше диво потрібне саме для тих, хто просто зараз боронить Україну, — наголосив діяч. — Для українців Різдво — це також родинне свято, яке вказує на добрий шлях та зміцнює родини. Цього Різдва наша світова українська родина міцна як ніколи. Нас 65 млн українців і ми всі маємо лише одне спільне бажання — вільна, незалежна, успішна Україна. Ми разом молимося за хоробрих захисників Батьківщини, за справедливий суд над окупантом і встановлення миру на українській землі».
А Володимир Зеленський озвучив головні завдання українським дипломатам, які їм необхідно виконати цього року. Першим завданням він визначив початок перемовин про вступ України до Європейського Союзу. Другим — підготовку до запланованого саміту НАТО і забезпечення конкретних результатів цього саміту для України.
Третім — роботу над оновленими оборонними і безпековими потребами. Робота над відновленням української енергетики та задоволення потреб України у відновленні після російських ударів, реалізація Fast Recovery Plan визначені як четверте завдання. Для цього президент закликав дипломатів співпрацювати з міжнародними організаціями та державами-партнерами. П’яте завдання — забезпечити нові санкційні пакети проти РФ, щоб держава-терорист «відчула реальний тиск». Шосте — робота над підтримкою країн трибуналу щодо злочину аґресії та відповідальності воєнних злочинців. Сьоме — допомагати знаходити і блокувати активи Росії та пов’язаних із державою-терористкою осіб на території країн перебування. Восьмим завданням український лідер визначив «підтримку наших людей не просто настільки, наскільки можете, а значно більше».
Як повідомляв «Міст», українська діаспора святкує Різдво.

Гоп-ля
Фінський Йоулупуккі та російський Дід Мороз більше не зустрічатимуться на східному кордоні Фінляндії через напад РФ на Україну. Перша зустріч білобородих дідів відбулася 11 років тому в прикордонному містечку Тохмаярві. Акція отримала назву «Різдво починається на кордоні». Однак через напад Росії на Україну традицію припиняють. Попереднього разу Йоулупуккі та Дід Мороз зустрічалися на прикордонному переході Ніїрала перед пандемією 2019 року. Захід був спрямований на розвиток співпраці між Фінляндією та РФ.

До слова
Глави Української греко-католицької церкви Святослав і Православної церкви України Епіфаній мають намір створити спільну робочу групу з реформування церковного календаря. Вони провели зустріч у Митрополичому домі, що на території Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві. Особливу увагу отці Церков звернули на узгодження позицій щодо реформи церковного календаря, який усе гостріше постає перед Різдвяними та Великодніми святами. Після обговорення вирішили створити спільну робочу групу, що має всебічно вивчити це питання.

About Author

Meest-Online