Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Різдвяні подарунки з РП не пропускають через кордон

Автор:

|

Грудень 18, 2019

|

Рубрика:

Різдвяні подарунки з РП не пропускають через кордон

На польсько-українському прикордонному пункті пропуску Шегині-Медика українські митники двічі не дозволили перевезти різдвяні посилки з Республіки Польща (РП). Як повідомили в доброчинній організації «Пакунок для героя», українські митники не пропустили через кордон близько 1,1 тис. презентів. Працівники митниці пояснили свої дії відсутністю у благодійників документів на перевезення гуманітарної допомоги.
За інформацією видання Republica, останні везли різдвяні пакунки з продуктами харчування, засобами гігієни та різдвяними листівками від дітей. Подарунки мали б отримати сім’ї понад 2 тис. ветеранів «боротьби за незалежність Польщі», котрі проживають в Україні.
Як повідомив польський портал Nowiny24, українські митники не дозволили ввезти до України через пункт пропуску Медика-Шегині 830 посилок від соціальних працівників міста Тарнув. За даними польських журналістів, пакунки не пропустили в Україну, вимагаючи сплати мита.
По тому через кордон знову не пропустили 300 пакунків зі Щецина. За інформацією «Пакунка для героя», працівники митниці дозволили перевезти через кордон лише десять посилок, решту повернули до РП. «Після шести годин стояння на кордоні пакунки не пропустили. Наразі на польсько-українському кордоні поблизу Перемишля є координатор, котрий шукає волонтерів із паспортами для передачі подарунків в Україну», — йдеться у повідомленні організації.
На випадки з польськими пакунками на кордоні уже відреагувало Посольство України в РП. «У зв’язку з тим, що в польських засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що українська митна служба не передала різдвяні подарунки польській громаді в Україні, повідомляємо: відповідно до митних правил, що діють із 1 січня ц. р., до України ви можете перевезти вантажі до 1 тис. EUR і вагою до 50 кг», — зазначили дипломати.
Водночас у посольстві повідомили, що посилки на митниці можуть оформити без сплати митних платежів, якщо їх визнають гуманітарною допомогою. «Митне оформлення товарів без митних зборів можливе після отримання рішення відповідних уповноважених державних органів, до компетенції яких належить визнати такі товари як допомогу. Це Міністерство соціальної політики України й обласні державні адміністрації. Крім цього, щоб прийняти позитивне рішення, потрібно вимагати письмову пропозицію донора одержувачу надати таку допомогу та письмову відповідь від одержувача про згоду», — йдеться в повідомленні дипломатичного представництва.
У Галицькій митниці стверджують, що водії, котрі везли пакунки з Польщі, не надали митникам жодних документів, які підтвердили б, що посилки є гуманітарною допомогою. «Згідно зі законодавством, мають бути документи, що вантаж є гуманітарною допомогою, й отримувач такої допомоги має бути в загальному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Водій польського буса не надав жодного документа на вантаж і не надавав документів про фірму-отримувача гуманітарної допомоги. Тому цей вантаж ми не могли визнати гуманітарною допомогою, а визнали його як продукти для власного споживання», — розповів Віктор Гладун, виконувач обов’язки начальника митного посту «Мостиська».
За його словами, у мікроавтобусі з посилками, який приїхав на кордон, було близько 2,5 т пакунків, що у десятки разів перевищувало норми ввезення в Україну. «Люди не були обізнані з правилами ввезення продуктів на територію України. І вони також визнали, що це їхня помилка. Наступного разу, коли будуть мати усі документи про гуманітарну допомогу, ми позачергово їх пропустимо, як це й передбачає закон», — пояснив чиновник.
А Тарас Грень, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, що польська організація «Пакунок для героя» до них про визнання подарунків гуманітарною допомогою не зверталася.

Катерина Родак, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply