Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Пам’ятник Коновальцю відкрили в Івано-Франківську

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

У межах заходів до 70-річчя Української повстанської армії (УПА) в Івано-Франківську, у сквері на розі вулиць Євгена Коновальця та Військової, 21 жовтня відкрили пам’ятник засновникові та голові Проводу Організації українських націоналістів (ОУН) полковникові армії Української Народної Республіки Євгену Коновальцю.

Монумент відкрили: Віктор Анушкевічус, мер Івано-Франківська; Олександр Сич, очільник Івано-Франківської обласної ради; Фотій Володимирський, голова Братерства воїнів УПА Карпатського краю. Пам’ятник освятили священики на чолі з єпископом-емеритом Івано-Франківської митрополії Української греко-католицької церкви Софроном (Мудрим).
У своєму виступі п. Анушкевічус назвав відкриття пам’ятника «справжньому синові українського народу» Коновальцю «видатним днем у історії міста» й запевнив, що «Івано-Франківськ був, є й буде справжнім українським містом, у якому вшановуватимуть справжніх українських героїв, а не тих, яких нав’язувала комуністична пропаганда». Пан Сич відзначив «неоцінимий внесок Коновальця в становленні українського націоналістичного руху в Україні» та висловив переконання в тому, що «Україна потребує сучасного Коновальця, який би об’єднав розрізнені українські національні сили».
У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь представники таких політичних партій, як Всеукраїнське об’єднання «Свобода», «Наша Україна», Конґрес українських націоналістів, УНА-УНСО, а також ветерани ОУН-УПА, представники міської влади, жителі міста.
Пам’ятник виконано у вигляді бронзового погруддя Коновальця у військовій формі, що підноситься на гранітній колоні загальною висотою понад 3 м. Унизу на постаменті є напис: «Євген Коновалець (1891-1938)». Скульптор пам’ятника — Ігор Семак.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply