Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Найвищу в Україні Ханукею встановили у Києві

Автор:

|

Грудень 01, 2021

|

Рубрика:

Найвищу в Україні Ханукею встановили у Києві
Київська Ханукія

Найвищу в Україні Ханукію 29 листопада встановили на Майдані Незалежності у Києві. Так Федерація єврейських громад розпочала цього року святкувати Хануку. Її ще називають Святом восьми свічок або Святом вогнів. Запалили першу свічку, і щодня впродовж восьми днів запалюватимуть іще по одній.
Не минулося без інциденту. Кілька громадян стали вимагати у монтажників дозвіл мерії на встановлення малої архітектурної форми. Документом залишилися невдоволені та вимагали припинити монтаж Ханукії. Викликали поліцію, і, зрештою, вітальне слово виголошували в оточенні правоохоронців.
А в Одесі велетенський ритуальний світильник встановили біля пам’ятнику Дюку. Там також запалили першу свічку. Одеські євреї пообіцяли щодня впродовж тижня пригощати гостей у центрі міста своїми улюбленими святковими стравами — пончиками в цукровій пудрі та картопляними оладками.
Гучно Хануку святкують і у Чернівцях. Там пригощали всіх охочих і навіть влаштували феєрверк. А от у Дніпрі група з п’яти невідомих у понеділок звалила Ханукію. Відео пригоди зафіксували камери Ситуаційного центру Дніпра. «Жахливий випадок вандалізму стався сьогодні вночі! Європейська площа», — йдеться у повідомленні центру. Інцидент стався о 5.48 ранку. Поліція займається розслідуванням.
Ханука — це єврейське восьмиденне зимове свято, яка відзначаються від 28 листопада до 6 грудня. Воно символізує перемогу світла над темрявою, чистоти та щирості, духовності — над матеріалізмом. А Менора або семисвічник є одним із найдавніших символів юдаїзму і єврейських релігійних атрибутів.
Як повідомляв «Міст», Менора стала символом єврейської столиці України.

Світлана Несчетна, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply