Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Найбільший заклад Галичини відсвяткував 35-річний ювілей

Автор:

|

Листопад 06, 2019

|

Рубрика:

Найбільший заклад Галичини відсвяткував 35-річний ювілей

Центр творчості дітей та юнацтва Галичини (ЦТДЮГ) відсвяткував ювілей — 80-ту річницю заснування перших закладів позашкільної освіти на Львівщині та 35-річчя діяльності ЦТДЮГ на Погулянці. У перший день свята відбувся відкритий міський фестиваль для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку, ярмарок ремесел і виставка відділу образотворчого й ужиткового мистецтва.
Урочисту академію ювілейних святкувань відкрив своїм неперевершеним виступом народний ансамбль «Серпанок» (керівниця — Валентина Вартовник). На ювілей прибули гості з України та з-за кордону, зокрема, представники Українського державного центру позашкільної освіти, українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, президія міжнародної асоціації позашкільної освіти. Прибули на святкування ЦТДЮГ і делегації з Польщі (міста Намислув і Варшава), Чехії (Брно, Опава, Глючин) і Литви.
Центр творчості привітала Світлана Будз, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти виховної роботи та психологічного супроводу Міністерства освіти та науки України. Привітав ЦТДЮГ також Іван Собко, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації. «На жаль, позашкілля недофінансоване, подекуди йому неналежно приділена увага. Так, ми це бачимо… Можу всіх запевнити, що це керівництво Львівщини, яке є сьогодні, точно буде працювати на розвиток позашкілля. Ніхто нікого не закриє, не реорганізує, не викине на вулицю. Діти мають зростати не на вулицях. Вони повинні займатись спортом, відвідувати українські Карпати, знати про можливості, які є в гуртках. І це все є у ЦТДЮГ», — сказав він.
З привітальним словом виступив Юрій Гудима, заступник голови Львівської обласної ради. «Ваша праця важка, почесна, не завжди справедливо оцінена, на превеликий жаль. Від Львівської обласної ради хочу побажати творчих звершень, а ми сприятимемо вам, чим зможемо», — зазначив він.
Творчі колективи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини подарували часточку свого неймовірного мистецтва львів’янам, гостям з-за кордону та друзям-позашкільникам із усіх областей України — ювілейний концерт «У серці виростаємо з любов’ю». Відділ технічної творчості та студія «Равлик» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини підготували і провели дефіле карнавальних та сценічних костюмів з паперу «В чорно-білому мажорі».
В рамках ювілейних святкувань відбулося й розширене засідання Міжнародної асоціації позашкільної освіти, під час якого розглядали актуальні та проблемні питання діяльності закладів позашкільної освіти у різних реґіонах України.
Варто додати, що з нагоди ювілею Центр отримав відеовітання від відомих осіб: Оксани Мухи, співачки, переможниці проєкту «Голос країни»; Тараса Гаврика, ведучого, співака та шоумена; Богдана Гациляка, актора комедійного жанру; Галини Гузьо, журналістки, промоменеджерки артистів і культурних подій, авторки та координаторки соціально-мистецького проєкту #ПісніВійни; Світлани Блінової, експертки з комунікацій, співзасновниці Львівського медіафоруму; співачки Андріани; Альфонсо Олівера, італійського співака, композитора і музичного консультанта; радіоведучих Юри Байконура й Андрія Ферцака.
Також надіслали вітання ЦТДЮГ із ювілеєм: Оксана Білозір, народна артистка України, народна депутатка України IV, VI, VIII скликань; Ірина Оршак, депутатка Львівської міської ради; Віктор Морозов, співак, композитор і перекладач; Адріан Михальчишин, міжнародний гросмейстер із шахів і голова тренерської комісії ФІДЕ; колеги з Жовківського центру творчості; Ірина Климович, керівник телевізійного центру «Кадрики»; Академія сухопутних військ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply