Музею писанки на Прикарпатті — 25!
У Коломиї проходять урочистості з нагоди 25-річчя створення музею писанкового розпису, на які зібралися майстри писанкарства й мистецтвознавці, музейники та священики, представники влади й громадських організацій. Насамперед, вони згадували непросту історію цього унікального музею. Першу експозицію писанок відкрили 1987 року в церкві Благовіщення Пресвятої Богородиці, яка є пам’яткою архітектури ХVI ст. національного значення.
За словами Ярослави Ткачук, директора Коломийського національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, труднощі становлення були пов’язані не лише з тим, що такий музей не мав аналогів, але й «через радянську ідеологію, яка трактувала писанку суто як атрибут християнської культури, тобто Церкви, виключаючи її духовне та символічне значення».
Через рік храм повернули церковній громаді, і 12 наступних років музей поневірявся по різних приміщеннях. Лише 2010-го, до Х Міжнародного гуцульського фестивалю, відкрили відоме на весь світ приміщення у формі розмальованого яйця-писанки заввишки 13 м. Якщо за 13 перших років музей відвідало не більше за 100 тис. осіб, то впродовж наступних 12 — понад мільйон. Зараз експозиція музею «Писанка» нараховує понад 12 тис. експонатів — це писанки з усіх реґіонів України, а також із країн Європи, Азії й навіть Африки. Із нагоди 25-річчя музею в Коломиї відкрилося дві виставки — історична, ретроспективна з музейних фондів і народних майстрів із Києва.
Чотири сценарії завершення війни в Україні
Надіюсь все закінчиться добреНовий український уряд Володимира Гройсмана: ті, кого не жаль
СРОЧНЫЙ КРЕДИТ ДОСТУПЕН СЕЙЧАС СЕГОДНЯ Я ПОЛУЧИЛ ЖЕЛАЕМУЮ СУММУ КРЕДИЯк саме Канада допомагає Україні-6
якщо вам потрібні гроші, щоб втекти з України або щоб убезпечитися, буУкраїна знову запустила свій супутник на орбіту
Я живу в Кансо, Нова Шотландія, Канада. Будівництво запропонованого ко