Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Кличко відкрив меморіал із найбільшим прапором України

Автор:

|

Серпень 23, 2020

|

Рубрика:

Кличко відкрив меморіал із найбільшим прапором України
Найбільший прапор України

У Києві відбулася церемонія підняття найбільшого в країні прапора України. Віталій Кличко, мер Києва, відкрив меморіал на Печерських пагорбах. А найбільше знамено підняли там до Дня державного прапора, який відзначають в Україні 23 серпня.
На урочистій церемонії виступили: Ігор Гордійчук, Герой України, генерал-майор Збройних сил України, начальник Київського військового ліцею ім. Івана Богуна; Микола Подрезан, громадський діяч, український екстремальний мандрівник; Лариса Руснак, відома українська акторка театру та кіно.
«Для мене сьогодні справді хвилююча подія. Багато часу і багато зусиль знадобилося, щоб втілити цей проєкт. Щоб над столицею України розвивався наш державний прапор. Так, не все було просто. Але цей день настав! Ми підіймаємо найвищий і найбільший прапор України — один із головних символів держави», — заявив п. Кличко.
Він зазначив, що український прапор — це й оберіг, з яким йдуть у бій захисники України, відстоюючи незалежність і свободу нашої країни. З українським знаменом українці виходили на Майдан у боротьбі за демократію та європейське майбутнє нашої держави. Міський голова наголосив, що на Печерських пагорбах, на церемонії відкриття найбільшого українського прапора, присутні люди, які знають ціну національному стягу й які прославляли та прославляють Україну. «Ми всі бачили прапори, пробиті кулями і залиті кров’ю. Ми бачили героїв, які без страху вступали в бій, щоб встановити державний прапор на нашій землі», — зазначив він.
Мер української столиці додав, що переможний синьо-жовтий прапор підіймають, коли українські талановиті діти перемагають на міжнародних олімпіадах, коли українські спортсмени борються за «золото» на світових змаганнях, а українські виконавці підкорюють «Євробачення».
«Український прапор можна побачити в найвіддаленіших куточках світу, де живуть українці. З ними завжди символ і частинка їхньої країни», — запевнив п. Кличко. — Щоразу, коли я виходив у ринг, у якій би країні не відбувалася битва, я бачив навколо рингу тисячі українських прапорів. Зал був синьо-жовтий. Завжди були українці з нашими прапорами. Це надихало мене і додавало сил. Допомагало перемагати. І це завжди була наша спільна перемога, бо я був і є частиною, представником своєї країни під її прапором».
Державний гімн України під час підняття найбільшого державного прапора на флагшток виконала Джамала, відома українська кримськотатарська співачка, переможниця «Євробачення-2016». Флагшток спорудили на символічному місці. З Печерських пагорбів Державний Прапор України буде видно з багатьох місць столиці і вдень, і вночі. Висота флагштока — близько 90 м, розміри полотнища — 16 х 24 м.
Як повідомляв «Міст», раніше встановили три «синьо-жовті» рекорди до Дня Державного Прапора України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply