Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Із Новим роком!

Автор:

|

Січень 01, 2017

|

Рубрика:

Із Новим роком!

Із Новим роком!

Різні міста світу намагаються відзначитися чудернацькими ялинками, аби в такий спосіб прославитися. В Естонії, у місті Раквере презентували свою різдвяну ялинку. Цієї події чекають щороку не лише естонці, але й туристи. Як відомо, місто уже кілька років славиться незвичними святковими деревами, а точніше — інсталяціями, які встановлюють замість живих дерев. Цьогорічна ялинка виконана у футуристичному стилі. Вона заввишки майже 13 м і складається з фанерних платформ і дерев’яних коліс, що постійно крутяться та підсвічуються різними барвами.
На думку Теета Суура, автора інсталяції, це має символізувати рух часу і очікування Різдва та Нового року. «Це як механізм у старому годиннику. Трохи індустріальний, але він символізує рух часу, як і годинникові механізми», — пояснив дизайнер ялинки. Місцеві мешканці від такої ялинки у захваті. «Мені справді подобається ця ялинка. Ми у Раквере уже звикли до таких цікавинок, уже кілька років поспіль. І це дуже гарно. Живі дерева я можу побачити і вдома чи деінде. Але тут, у цьому ландшафті міста, така «ялинка» — чудова», — переконують естонці.
У столиці Латвії своєю ялинкою нікого вразити не змогли, тому навколо неї влаштували щорічний забіг новорічних персонажів. Хлопці, дівчата, діти та навіть домашні улюбленці у червоних костюмах і святкових капелюшках наввипередки здолали цілий кілометр. Перегони були благодійними: гроші витратять на реабілітацію дітей із обмеженими можливостями пересування.
В Японії ж зробили ялинку з чистого золота. Дерево прикрасило вітрину однієї з ювелірних крамниць Токіо.
Висота такої коштовної ялинки — 2,5 м, а вага — 12 кг. Над новорічним деревом працювали майже п’ять місяців одразу 15 майстрів. Ялинка прикрашена 50 орхідеями за ціною 1,5 тис. USD кожна, а зірка на верхівці коштує 65 тис. USD. Ще на ялинці є 60 дешевших сердець. Загалом диво-ялинку оцінюють у майже 2 млн USD.
А влада Шрі-Ланки заявила, що в місті Коломбо, столиці країни, встановили найбільшу штучну ялинку у світі. Деревце зробили зі сталевих прутів та дроту, вкритих мільйоном намальованих шишок і сотнями тисяч святкових вогнів. Її висота сягає 73 м. Автори ідеї заявили, що хотіли зробити своє творіння символом взаєморозуміння між представниками різних релігій. За їхніми словами, вони вже подали заявку на внесення ялинки до Книги рекордів Ґіннесса як найвищої у світі.
Не відстає від інших міст світу й українська Одеса. Там у Чорному морі, майже на 20-метровій глибині дайвери встановили також новорічну ялинку. Як повідомив Микола Андріанов, один із учасників акції, півтораметрову сосну встановили в центрі Одеської затоки (більше 5 км від берега), поруч із румунським судном Sulina, що затонуло тут 1942 року в результаті атаки радянського підводного човна.
Сосну прикрасили спеціально підготовленими іграшками і світлодіодними гірляндами. Переодягнувшись у новорічних казкових персонажів, у т. ч. зайця, Діда Мороза та Снігуроньку, дайвери під водою, біля ялинки, «водили хоровод і зустріли Різдво».
У підводному святі виявили бажання взяти участь близько 20 осіб. Тому було виконано два занурення — в суботу та неділю. «У той час, як нормальні люди святкували Різдво чи Хануку, кілька божевільних вирішили провести підводну новорічну вечірку. Команда підібралася чудова, і з погодою нам дуже пощастило, було плюс шість», — зазначив п. Андріанов.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply