Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Дні пам’яті та примирення

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

Дні пам’яті та примирення

В Україні, як і в усьому світі, 8 та 9 травня відзначають Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни, згідно зі Законом «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.». Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 млн людей, чиє життя обірвало насилля світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, усім загиблим та усім тим, хто вижив і пройшов через усі кола пекла Другої світової. Тим, хто загинув на її фронтах, в шанцях і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Цей день встановлений задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих». Офіційне гасло пам’ятних заходів — «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого — кривавий слід від кулі.
Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї (ГА) Організації Об’єднаних Націй (ООН) 24 листопада 2004 року. В резолюції ООН запропонували державам-членам ООН, неурядовим організаціям і приватним особам відзначати один чи й обидва ці дні — 8 і 9 травня — як День пам’яті усіх жертв Другої світової війни. У ГА також наголосили, що ця історична подія підготувала умови для створення Організації Об’єднаних Націй, покликаної позбавити майбутні покоління від лихоліття війни і закликала держави — члени ООН об’єднати зусилля у боротьбі з новими викликами і загрозами та зробити все можливе, задля урегулювання всіх суперечок мирними засобами згідно зі Статутом ООН і таким чином, аби не піддавати подальшій загрозі міжнародний мир і безпеку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply