Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Для переселенців влаштували Святвечір

Автор:

|

Січень 09, 2023

|

Рубрика:

Для переселенців влаштували Святвечір
Атмосфера була теплою, як і погода

Для внутрішньо переміщених осіб, які знайшли прихисток на Львівщині, організували у Парку на Валах великодній Святвечір «Різдво разом». На столах стояли традиційні кутя, узвар, пампухи, борщ, хала — пісні страви, які є традиційними для святої Вечері. Кожна з 12 страв — не лише традиція, а й певний символ українського Різдва.
Усі, хто прийшов почастуватися різдвяними смаколиками, у різний час вимушено покинули свої домівки через воєнні дії та знайшли притулок на Львівщині. Вони наголосили, що почувалися наче вдома, адже теж у власних родинах плекають традиції. «Завжди святкували Різдво у родинному колі, разом із дітьми колядували, запрошували гостей, родину, накривали стіл традиційними стравами. Було родинно і гарно. Дякуємо за це тепле та душевне свято, почуваємось, як удома», — зазначила п. Галина, яка переїхала на Львівщину з Луганщини.
Разом із присутніми колядував гурт автентичної музики «Коралі», а дітки-переселенці віншували. Частунок для переміщених осіб організував благодійний фонд Hope.ua за підтримки Департаменту комунікацій і внутрішньої політики Львівської обласної військової адміністрації (ЛОВА). Також, до організації заходу долучилися «Львівські ярмарки». Крім частування стравами, під час заходу присутнім роздали подарункові пакунки.
Як розповіли в ЛОВА, у такий спосіб хотіли подарувати людям, які зараз не можуть бути вдома, відчуття тепла, затишку, передріздвяної радості. «Ми також вкотре демонструємо, що ми — єдині, сильні, попри намагання ворога нас зламати. Ми пройдемо це випробування і переможно святкуватимемо усі наступні різдвяні свята кожен у своїх домівках на своїй рідній землі», — додали чиновники.
Як повідомляв «Міст», щедрувальникам пробачили крадіжку грошей у Святвечір.

About Author

Meest-Online