Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

День пам’яті та примирення в Україні

Автор:

|

Травень 10, 2018

|

Рубрика:

День пам’яті та примирення в Україні

Президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, патріархи різних Церков і ветерани Другої світової війни 9 травня поклали квіти до Меморіалу вічної слави у Києві. Так почалися пам’ятні заходи вшанування загиблих із нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
На площі Слави за участю глави держави відбулася церемонія пам’яті. Після цього він був присутній на складанні військової присяги майбутніх бійців 101 окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних сил (ЗС) України на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Відступаючи на заході, п. Порошенко заявив, що регулярна армія Російської Федерації (РФ) вторглась в Україну влітку 2014 року, позаяк антитерористична операція на Донбасі наближалася до свого переможного завершення. «Москва планувала розчленувати Україну на декілька шматків. Ми зірвали цей підступний план», — заявив Президент.
А в той час прихильники проросійського «Опозиційного блоку» та Московського патріархату проводили у Києві ходу «Безсмертний полк». В ній узяли участь близько 200 осіб. Демонстранти тримали плакати з портретами загиблих у роки Другої світової війни. Для них організували «коридор», до якого правоохоронці пропускали через рамки металошукачів.
Однак це не завадило активістам патріотичної організації С14 облити зеленкою та багнюкою Костянтина Воробйова, директора Російського центру науки та культури у Києві. Родіон Шовкошитний, активіст С14, розповів, що Воробйов є спонсором проросійської акції «Безсмертний полк» та прилетів до Києва, «щоб відсвяткувати 9 травня».
Свою чергою, Петро Порошенко заявив, що акція «Безсмертний полк» може бути частиною гібридної війни РФ. «Дуже добре розумію почуття українців, котрі хочуть вшанувати пам’ять дідів і прадідів, котрі здобули перемогу в Другій світовій. Але мушу ще раз застерегти дорогих співвітчизників, які не до кінця розібралися у всіх нюансах лукавої московської політики, ту частину, яка ще ведеться на російську пропаганду й її підспівувачів з п’ятої колони різних політичних сил, що всередині країни, всередині парламенту та за її межами. Вони думають не про вас і не про вашу гордість, що про вашу глибоку і вдячну синівську любов до ваших героїчних предків, а про свої геополітичні імперські аґресивні цілі. Варто визнати, що кремлівські психологи вміють грати на природних емоціях людей. Прошу вас, будьте обережними, прошу вас — не дайте себе використовувати, — сказав він. — «Безсмертний полк» Москва розглядає ніби як підрозділ ЗС РФ. Його місія — участь у гібридній війні, яку Москва веде різними методами не лише проти України, а й проти Європейського Союзу, Сполучених Штатів та інших країн, власне кажучи, проти всього світу».
Однак акції про кремлівських реваншистів могли відбутися не там мирно. Адже напередодні співробітники Служби безпеки України (СБУ) провели обшуки у керівників забороненої Комуністичної партії, внаслідок яких вилучили агітаційні матеріали зі забороненою символікою. А в Петра Симоненка, лідера українських комуністів, вилучили предмет, схожий на пістолет Стєчкіна з глушником. Правоохоронці також встановили механізм організації проплачених акцій протесту для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, спрямованих «на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу або захоплення державної влади».
А Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті, запропонував перенести вихідний день із 9 травня на 8-е. На його думку, це було б і важливим чинником для деполітизації 9 травня. «Бо саме те, що цей день залишається вихідним, перетворює його не на день, коли згадують загиблих і живих ветеранів, а на день, коли проросійські сили виходять на вулиці, щоб нагадати про своє існування, влаштовуючи провокації з портретом Сталіна, червоними прапорами, так звані безсмертні полки, які є російською ініціативою, спрямованою на те, щоб нагадати, що Україна ніби то є частиною «русского міра», — вважає історик.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply