Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

День незалежності від народу

Автор:

|

Серпень 29, 2013

|

Рубрика:

День незалежності від народу

Відзначаючи головне державне свято, в Україні демонстрували її звичні будні.

Стороннім вхід заборонено
Святкування вже 22-го Дня незалежності України, який щороку відзначається 24 серпня на честь проголошення її 1991-го самостійною державою, доволі промовисто засвідчило реалії сьогодення країни. А передусім — те, що її керівництво не лише не є представником народу, а ще й неабияк його остерігається.
Адже й в суботу 24-го заради безперешкодного руху столицею України кортежу її президента та його почту в центрі Києва вже традиційно перекрили доступ для всіх інших транспортних засобів. Повідомляючи про це, інформагенція «Незалежне бюро новин» розповіла й про реакцію киян на порушення гарантованого їм Конституцією України права на свободу пересування: «Доведеться тут стояти, поки його високість не проїде, — пояснила юнаку літня блондинка, що стояла поруч».
Своєю чергою, радіо «Голос столиці» інформувало: «Стороннім вхід заборонено. Президент України Віктор Янукович разом з іншими чиновниками бере участь у святкових заходах до Дня незалежності України на Володимирській гірці. Вулиця Грушевського й Володимирський узвіз перебуватимуть у режимному статусі, доки президент не від’їде з Володимирської гірки. Пройти туди могли лише ті люди, які мали запрошення або перепустку. Усі найближчі вулиці — Трьохсвятительська, Костьольна – як знизу, так і зверху були просто перекриті для доступу пішоходів. У такому ж режимі підвищеної безпеки утримували й Володимирський узвіз».
До слова, ще 6 (!) серпня управління Державної охорони президента України попередило організаторів змагань із триатлону про «неможливість» їх проведення, пояснивши це так: «Ця траса, по якій планувався старт, використовується як маршрут пересування президента».

Обіцяли 50 тисяч…
Ізолювавши тих, хто міг «не так» плутатися під ногами глави держави, організатори офіційного святкування Дня незалежності випхали натомість перед відеокамери телеканалів, за даними різних засобів масової інформації, від 500 до 700 юнаків і дівчат у футболках громадської організації «Молоді реґіони». А в руки їм дали прапори цього молодіжного крила Партії реґіонів (ПР), чий почесний голова — той сам Віктор Янукович.
Допустивши до центру Києва самих лише молодих соратників президента, влада намагалася переконати глядачів телевізійних випусків новин, нібито народ тільки те й робить, що вітає її, аніскілечки проти неї не протестуючи. Та оскільки напередодні свята «Молоді реґіони» анонсували участь у акції аж 50 тис. осіб, то цілком очевидно, що вона провалилася. Тим більше, що багато хто з тих юнаків і дівчат, яких таки вдалося вивести 24 серпня в центр Києва, зізнався потім журналістам, що керувався зовсім не політичними переконаннями, а меркантильними міркуваннями. Так, один із одягнених у футболку «Молодих реґіонів» молодиків повідомив кореспондентові телеканалу ІCTV, що тримає їхні прапори не безплатно, а за 10 грн – за кожну годину.
Причому організатори «молодореґіональних» акцій явно кладуть частину «гонорарів» учасників собі до кишені. Бо ті повідомили кореспондентці радіо «Голос столиці», що за годину перебування на боці влади заробляють дещо інакшу суму — по 15-20 грн.
Та оскільки учасники акції «Молодих реґіонів» розповіли також як кореспонденту ICTV, так і журналісту «Голосу столиці», що з такими, як вони, заробітчанами часто «забувають» розрахуватися, то це, мабуть, відіграло не останню роль у тому, що владі вдалося вивести на центральні вулиці й площі Києва не 50 тис. осіб, а лише 500-700. Причому, за даними ICTV, приблизно 300 із них привезли до столиці з міста Слов’янська Донецької області. А ще приблизно сотню — зі Запоріжжя. Тож на тлі цього цілковиту рацію мав Ігор Швайка, депутат із парламентської фракції Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода», так прокоментувавши акцію «Молодих реґіонів»: «Це – демонстрація агонії».

Правильно розпоряджатися?
Так чи інакше, але президент Віктор Янукович, прем’єр-міністр Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Рибак і члени уряду поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському в оточенні не широких народних мас, а самих лише охоронців. Та й святкові заяви високопосадовців суттєво контрастували з тим, що відбувалося насправді.
Наприклад, прем’єр запевняв: «Наша мета — сильна європейська демократична держава, яка підносить, гідно захищає та забезпечує права і свободи своїх громадян». Але при цьому «забув» про конституційне право співгромадян не те що на свободу пересування, а й на життя. Бо досі так не відреагував на загибель 17 липня в Азовському морі українських рибалок унаслідок тарану їхнього баркасу російським прикордонним катером.
Мовчить про цих своїх співгромадян і президент, який зате стверджував 24 серпня, що, мовляв, «вчимося правильно розпоряджатися своєю свободою». А запевнивши в готовності «йти на компроміси, які зміцнюють стабільність і несуть процвітання для нас і всіх наших сусідів», укотре спонукав народ до занепокоєння, бо не уточнив, компроміс із ким він анонсує — із Європейським Союзом (ЄС) чи з Євразійським.
Водночас, він заявив цього ж дня як те, що «для України асоціація з ЄС має стати важливим стимулом для подальшого формування сучасної європейської держави», так і те, що «маємо зберегти та продовжити поглиблення наших стосунків, інтеграційні процеси з Росією, країнами євразійського співтовариства». Тобто, укотре вже продемонстрував цілковиту абсурдність своїх прагнень — одночасний рух урізнобіч.
А нагородження президентом із нагоди Дня незалежності орденом князя Ярослава Мудрого українофоба Дмитра Табачника, який усе ще обіймає посаду міністра освіти, було сприйняте патріотами України як черговий плювок їм у обличчя. Та й вручення ордена «За заслуги» ІІІ ступеня міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку, чиї підлеглі «відзначилися» цьогоріч ґвалтуваннями та катуваннями своїх співвітчизників, також не додало президентові балів серед широкого загалу українців.

«Для галочки»
Що ж до святкування Дня незалежності опонентами влади, то в заголовок публікації про це київський журнал «Главком» виніс висновок «Українська опозиція. День незалежності один від одного». Іще один столичний журнал «Український тиждень» констатував: «Опозиція відсвяткувала День Незалежності «для галочки».
Адже вклонитися пам’ятнику Михайлу Грушевському та покласти квіти до його підніжжя спромоглися представники лише однієї опозиційної партії — очоленого ув’язненим екс-прем’єром Юлією Тимошенко ВО «Батьківщина». А спільно з ним, лише за підрахунками оглядача «Українського тижня» Мілана Лєліча, «щонайбільше, тисяча з гаком активістів (значно менше, ніж у попередні роки) швидко промарширувала від Михайлівської площі до парку Шевченка, принагідно поклавши квіти до пам’ятника Михайлові Грушевському».
Натомість, лідер партії УДАР Віталій Кличко разом із двома десятками байкерів вирушив у мотопробіг із Києва до Вільнюса, де в листопаді ц. р. (якщо Україна виконає всі умови Європейського Союзу) буде підписана Угода про її асоціацію з ЄС. А лідер «Свободи» Олег Тягнибок і його однопартійці — заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський і інші члени парламентської фракції цієї партії – здійснили заплив через Дніпро. Мовляв, таким чином вони «об’єднали Правобережну й Лівобережну Україну».
Однак п. Лєліч переповів кардинально протилежний висновок: «Єдиного кандидата 2015 року ми десь так само обиратимемо: один плаває, інший на мотоциклі їздить, третій квіти покладає», — іронічно підбила одна з функціонерок «Батьківщини» підсумки акції своєї партії до Дня незалежності». А резюме самого оглядача «Українського тижня» — таке: «Провести потужну спільну акцію опозиції завадило, скоріше, елементарне нехлюйство та небажання зайво напружуватися після літнього відпочинку».

Ігор Голод

До слова
23 серпня, у День Державного прапора України, у небі над Львівщиною на гелікоптері підняли стяг-рекордсмен, внесений до Книги рекордів України. Напередодні свята гігантський державний символ було доставлено з Криму на летовище вертолітного полку в Новому Калинові на Львівщині. Авіатори розповіли, що демонстраційний політ із прапором — один з елементів бойової підготовки пілотів. «Звісно, політ із прапором є непростим для екіпажу. Пілоту необхідно показати всю свою майстерність — стримати гвинтрокрил в одній точці, стати точно над центром вантажу», — зазначив капітан Володимир Затварський, бортовий технік гелікоптера.
Цього ж дня скульптури античних богів у центрі Львова традиційно одягнули у вишиванки. Така акція, приурочена до Дня прапора та Свята вишиванки, у місті відбулася вже шостий рік поспіль — сорочками прикрасили скульптури-фонтани Нептуна, Адоніса, Амфітріти та Діани. «Вишиванка для кожного українця означає дуже багато. Ми завжди вдягаємо наш національний стрій на найбільші та найважніші свята. Завтра велике свято — День незалежності України. За доброю львівською традицією, кожного року чотири фонтани на площі Ринок прикрашаються українською вишиванкою. У вишитому одязі скульптури красуватимуться до 2-3 вересня», — сказав Володимир Шнайдер, начальник управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply