Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Альтернативний посібник зацікавив прокуратуру

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Альтернативний посібник зацікавив прокуратуру

Альтернативним посібником з історії України для учнів 5-го класу, виданим у Львові, зацікавилася прокуратура. Про це повідомив Олег Фешовець (на фото), кандидат філософських наук і директор видавництва «Астролябія», де було надруковано посібник.

За словами п. Фешовця, реакція на альтернативний посібник з історії України, який подає правдиву історію та висвітлює ті розділи, які Міністерство освіти (МО) викинуло з навчального підручника, була неоднозначною. «Одним із перших було звернення до прокуратури першого секретаря Луганського обкому Комуністичної партії України, який сказав, що потрібно розібратися із цим підручником. Також першим натяком на неґативну тенденцію став телефонний дзвінок до одного зі службовців Львівської облдержадміністрації з київської прокуратури. Але це був, так би мовити, розвідувальний дзвінок, на кшталт: «Гарна ідея, ми вас підтримуємо тощо». Це було промацування ситуації», — переконаний Олег Фешовець.

На його думку, те, як розгортатимуться події далі, залежатиме від реакції громади: як вона відреаґує на такі абсолютно тоталітарні, недемократичні та маніпулятивні тенденції. Наразі у видавництві здійснили крок на випередження. «Ситуація розвиватиметься або в один, або в інший бік. Якщо побачать якийсь опір, буде відповідна реакція на такі дії, то тенденція, будемо сподіватися, зміниться в іншому напрямку», — вважає директор видавництва.

За його словами, щодо посібника й із МО надходили зауваження, що «треба з ним розібратися». «Ми реаґуємо на випередження. Показуємо, як готові реаґувати на такі подальші дії, якщо вони будуть розвиватися. Знаємо, як це може відбуватися. Наприклад, прокуратура оскаржить правомірність закупівлі управлінням освіти цих підручників, чи, наприклад, буде чинитися податковий тиск на видавництво, чи перевірки, щоби паралізувати роботу видавництва», — каже п. Фешовець.

А Лариса Крушельницька, доктор історичних наук, професор і почесний директор Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника, заявила: «Реакція на цей посібник «власть імущіх» свідчить, що нами керують люди, далекі від України. Якщо будемо мовчати, то ситуація буде трагічна. У мене виникає таке враження, що сьогодні — останній бій, і ми мусимо не дати себе знищити».

Як писав «Міст», новий підручник з історії України стане додатковим посібником для вивчення історії в 5-му класі, що ним користуватимуться маленькі львів’яни. Він містить факти, які опустили в основному підручнику. До прикладу, там є теми, присвячені битві під Корсунем, Голодомору, УПА. Також у книжці детальніше описано дисидентський і рух «шістдесятників», Українську революцію, зокрема Холодноярську республіку.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply