Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Перше «золото» для України

Автор:

|

Серпень 18, 2016

|

Рубрика:

Перше «золото» для України
Олег Верняєв

Олег Верняєв

Давно стало традицією, що країни-учасниці Олімпійських ігор запрошують гостей, щоби
представити їм свою батьківщину, культуру народу та власні досягнення. Такий захід провела й українська команда. Серед гостей офіційного прийому були почесний президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Жак Роґґе, члени МОК і керівники міжнародних спортивних федерацій, голови олімпійських делеґацій різних країн, олімпійські чемпіони та призери.
Вітаючи присутніх, Сергій Бубка, президент Національного олімпійського комітету України, сказав: «Ми раді поділитися з вами багатою культурою, історією та традиціями України». Він наголосив, що вже понад 60 років Україна є частиною світового олімпійського руху і ці успіхи підтверджуються більш ніж 600 медалями. Гостей пригощали стравами української кухні та знайомили з олімпійськими здобутками України.
А от у медальному заліку українцям не особливо є чим похвалитися. До срібної медалі стрільця Сергія Куліша та бронзової шаблістки Ольги Харлан гімнаст Олег Верняєв додав і своє «срібло» — в індивідуальному багатоборстві. Він став найкращим у вправах на кільцях і брусах, посів друге місце у вправі на коні й опорному стрибку, п’яте місце у вільних вправах і дванадцяте — у вправі на перекладині.
Пізніше українська жіноча команда з фехтування на шаблях також здобула «срібло». У
фінальному матчі українки (Олена Кравацька, Ольга Харлан, Аліна Комащук та Олена Вороніна) поступилися росіянкам — 30:45. А Жан Беленюк програв у фіналі змагань з греко-римської боротьби для спортсменів у ваговій категорії до 85 кг. У вирішальній сутичці киянин поступився росіянину Давіту Чакветадзе. Перший період українець виграв із рахунком 2:0, але у другій частині поєдинку за неоднозначного суддівства очки набирав лише росіянин. Остаточний рахунок поєдинку — 2:9 і ще одна срібна медаль.
16 серпня Олег Верняєв нарешті завоював першу золоту медаль для України, ставши олімпійським чемпіоном в індивідуальних вправах на брусах. Цікаво, що Олег проявив патріотизм і відмовився дати коментар російськими медіа. Кореспондент покликав українця. Коли ж той підійшов і побачив мікрофон із написом «Россия», то одразу демонстративно відвернувся і пішов до роздягальні, не промовивши жодного слова.
Після цього Олег виклав своє відеозвернення в Instagram. «Я реально зробив усе, що тільки міг. Сьогодні мене ніби янголи проносили на своїх крилах по всіх снарядах. Мені
просто перло — інакше не скажеш. Спасибі хлопцям, які прийшли підтримати: борцям, боксерам, нашому міністру, Сергію Назаровичу (Бубці. — Ред.), батькам — підтримка була шаленою. Спасибі всім, хто вболівав із України і посилав флюїди позитиву. Для тебе старалися, Україно! Я шалено радий цій медалі. Звісно, не все вийшло, але я все одно задоволений. Спасибі бразильським фанатам за величезну підтримку: ви були найкращими сьогодні! Я був спантеличений вашим прийомом, тому ще раз дякую», — сказав він.
А Стрибун у висоту Богдан Бондаренко цього дня отримав «бронзу».

Євген Клен

До слова
Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) виявився відважнішим і менш заанґажованим, ніж МОК. Бо там через допінґовий скандал до участі в Паралімпійських іграх-2016 не допустили збірну Росії в повному складі. Про це повідомив Філіпп Крейвен, президент МПК. Він також наголосив, що Російський паралімпійський комітет позбавлений членства в МПК. «Ми досить багато часу провели над вивченням доповіді Макларена, вислухали російську сторону, але вона не змогла довести свою слушність», — зазначив п. Крейвен. За його словами, на зимових Паралімпійських іграх у Сочі замінювалися допінґ-проби. Паралімпіада-2016 відбудеться в Бразилії зі 7 по 18 вересня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply