Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Знімають фільм про гокеїстів українського походження

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

Володимир Мула та батько Вейна Ґрецкі

Зараз українські кіномистці знімають документальний фільм «Юкі», в якому розповідають про зірок північноамериканської Національної гокейної ліги (НГЛ) українського походження. для завершення роботи бракує ще 300 тис. грн. «За ці кошти потрібно викупити у НГЛ архівне відео, — розповідає Володимир Мула, режисер стрічки. — Ліґа захищає авторські права. За показ в Інтернеті, на телебаченні, у кінотеатрах своїх матчів беруть окрему плату. Все одразу й назавжди коштує дорого. Тому на ці гроші хочемо викупити відео для кінотеатрів на два роки. Плануємо за отримані у прокаті кошти викупити права повністю. У стрічці кожен герой розповідає про свої емоції від перемоги в Кубку Стенлі. І не підкріплювати це хронікою неправильно».
Назва фільму «Юкі» походить від прізвиська української ланки клубу «Бостон Брюїнз». Наприкінці 1950-х упродовж чотирьох сезонів за команду блискуче виступало тріо етнічних українців — Віктор Стасюк, Бронко Горват і Джонні Буцик.
«Ми записали унікальних людей. Раніше на тему українства вони не казали, хоча мають наше коріння, — продовжує п. Мула. — В Інтернеті є багато інформації про їхнє походження — українське, польське, білоруське. Ми приїжджали до наших героїв, котрим зараз понад 80 років. Вони самі все підтвердили. Розуміють українську, хоча розмовляють кепсько, адже спілкувалися нею ще в дитинстві. Для них українська була першою. Ми побували в більш ніж десятьох містах США та Канади. Якось їхали два з половиною дні автомобілем із Нью-Йорка до штату Колорадо. А потім поверталися назад, щоб встигнути на літак.
До батька Вейна Грецкі, найкращого бомбардира за всю історію НГЛ, ми приїхали додому одразу. По-іншому ніяк не вдавалося на нього вийти. Два номери телефонів, що я дістав, не відповідали. І застали його вдома лише за третім разом. Уперше були перед Різдвом. Ялинка перед будинком світиться, а вдома нікого немає. Погомоніли зі сусідами, котрі підтвердили, що він тут живе. Коли приїхали втретє, він якраз сідав в автомашину. Мені буквально довелося витягнути його з автівки та розповісти, хто ми і чого хочемо. Він: «Вау, Україна!» Волтер Грецкі — чуйна людина і перейнявся нашою історією. Скасував свої плани і пустив нас у дім. Перед різдвяними святами їздив по дитячих будинках із подарунками і сувенірами».
На самого Вейна Грецкі вийти не вдалося. Навіть батько на нього не може вплинути. У них відсутня комунікація, адже син-зірка постійно змінює номери та телефонує сам. Його можна зрозуміти, адже Вейн Грецкі — це як Пеле у футболі.
Володимир Мула вже знімав документальні стрічки «Американська мрія» й «У пошуках правди» про українських еміґрантів у США. Попередньо прем’єра фільму «Юкі» запланована на зиму 2020-го.

Денис Гусак, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply