Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Запалили вогонь Олімпіади-2012

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Запалили вогонь Олімпіади-2012

Вогонь XXX літніх Олімпійських ігор, які пройдуть у Лондоні в липні-серпні цього року, запалили 10 травня в Греції. Церемонія відбулася на руїнах святилища в Стародавній Олімпії за присутності VIP-гостей з усього світу. Незважаючи на побоювання синоптиків із приводу хмарності, вогонь удалося запалити майже одразу ж за допомогою традиційного параболічного дзеркала.

«Верховна жриця» церемонії передала факел зі запаленим від променів Сонця олімпійським вогнем першому факелоносцю — народженому у Великій Британії 31-річному грецькому плавцю Спіросу Янніотісу. Другим факелоносцем став 19-річний британець Алекс Лукос, який, як і Янніотіс, є наполовину греком і наполовину британцем. 2005 року він був наймолодшим учасником британської делеґації на сесії Міжнародного олімпійського комітету (МОК) у Синґапурі, де Лондон отримав право на проведення Ігор-2012.

Після заворушень і збільшення витрат на безпеку, які спричинила естафета вогню пекінської Олімпіади-2008, МОК ухвалив проводити тільки національну естафету вогню. Однак фактично факел лондонської Олімпіади побуває в трьох країнах: Греції, Великій Британії й Ірландії.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply