Яворівчанка стала чемпіонкою з паверліфтинґу

|

Жовтень 17, 2021

|

Софія Станько слухає гімн України

Софія Станько, 15-річна спортсменка з Яворова Львівської обл., здобула «золото» на ЧС Гальмстаді (Швеція) з класичного паверліфтинґу у ваговій категорії до 52 кг серед дівчат. У присіданнях зі штангою Софії підкорилася вага 115 кг, у жимі лежачи — 82,5 кг, а в становій тязі — 115 кг. Вирішальною стала третя спроба станової тяги, в якій українка випередила своїх суперниць. Сума триборства 312,5 кг дозволила їй вибороти перемогу на світовій першості.
Новоспечена чемпіонка світу серед дівчат навчається у Яворівській гімназії ім. Осипа Маковея. Крім неї, на ЧС з класичного паверліфтинґу Львівщину представляв Остап Косик. У ваговій категорії до 83 кг серед юнаків він продемонстрував 230 кг у присіданнях, 145 кг у жимі лежачи та 240 кг у становій тязі. І лише 7,5 кг йому забракло до п’єдесталу пошани. Таким чином Остап зайняв четверте місце.
Як повідомляв «Міст», абсолютним чемпіоном Італії з паверліфтинґу став українець.