Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Вийшов фільм про зірок НГЛ українського походження

Автор:

|

Грудень 16, 2020

|

Рубрика:

Вийшов фільм про зірок НГЛ українського походження
Юкі

У прокат вийшла документальна стрічка «Юкі». В ній розповідають про нащадків українських еміґрантів, котрі стали гокейними зірками у Північній Америці. Брюс Драйвер, Едді Шах, Джонні Буцик, Орест Кіндрачук, Ерік Нестеренко — чи не від кожного героя цього фільму можна було б почути історію про те, що хтось із їхніх родичів розмовляв українською. За інших обставин вони могли б виростати на землі їхніх прадідів, натомість стали леґендами найсильнішої гокейної ліґи світу.
Етнічні українці за океаном досягали високих результатів у різноманітних видах спорту. Та найбільших здобутків домоглися в гокеї. Вейн Ґрецкі, Террі Савчук — ці імена знайомі всім шанувальникам цієї гри. Але про їхнє походження часто не здогадуються навіть самі українці.
Назву фільм отримав від слова, яким називали українських міґрантів у Північній Америці. У 1950-х рр. ланку нападу клубу «Бостон Брюїнз» у складі Віка Стасюка, Джонні Буцика та Бронко Хорвата називали «юкі лайн».
«Вимовляють або «юкі», або «юк», особливої різниці немає, але оскільки в англійській версії у нас словосполучення з трьох букв, то в українській також вирішили робити такого роду адаптацію», — розповідає Володимир Мула, режисер стрічки.
90-хвилинний документальний фільм — це результат трирічної роботи його творців. Які по кілька разів змінювали сценарій. «Важко було уявити, що Володя запише Ґрецкі, це ми до останньої миті не знали, до останніх двох тижнів знімальної сесії, до тижня, коли з’явився Ґрецкі — сценарій ще змінився під нього, його стало більше, бо з’явився він і сказав дуже важливі слова», — ділиться Микола Васильков, сценарист стрічки.
Із героїв фільму не всі розуміють українську мову, але дехто ще може згадати окремі фрази, які запам’яталися з дитинства. Бюджет стрічки становить майже 6 млн грн. Майже третину цих коштів витратили на купівлю права використовувати офіційне відео матчів НГЛ. Самі автори впевнені, що їхня робота зацікавить і глядача з Північної Америки. «Ми свідомо робили таке міжнародне кіно, бо вже скоро, наступного року, у наших планах є показати в обмеженому прокаті в деяких кінотеатрах Канади та США. Потім хочемо вийти на «Амазон-прайм», у мене є досвід виходу на таку велику міжнародну платформу. Це можливо зробити навіть без американського дистрибутора. І врешті, хочемо спробувати достукатися до Netflix, — заявив п. Мула.
Наразі ж стрічку можуть переглянути українські глядачі. У прокаті вона з’явилася 3 грудня. «Юкі» можуть бачити у 42-х українських містах.
Як повідомляв «Міст», гокейна ліґа змінила систему нарахування очок.

Петро Троць, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply