Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Утратив руку, але взяв участь у супертурнірі

Автор:

|

Листопад 27, 2022

|

Рубрика:

Утратив руку, але взяв участь у супертурнірі
Володимир Моісей

Володимир Моісей, який втратив руку в моторошній автотрощі три роки тому, виступив в іспанській Севільї на престижному міжнародному турнірі із силових видів спорту Arnold Strongman Classic. Результати 34-річного українця вразили Європу, А Національний реєстр рекордів України відзначив його участь у змаганнях, зафіксувавши рекорд. «Я виступав як адаптивний важкоатлет, і був першим таким спортсменом із України, — каже багаторазовий рекордсмен України, чемпіон Європи, майстер спорту з паверліфтинґу з Бердянська Запорізької області. — Триває війна, кінцівки втрачають і військові, і цивільні. Дуже хочу надихнути цих людей своїм прикладом — попри труднощі, не можна здаватись, слід ставити цілі й досягати їх!»
Після аварії йому було морально важко звикнути до нових реалій життя. Утім зібрався зі силами та почав тренуватись ще в лікарні. «Згодом побачив, що коли треную лише праву руку, лівий бік деформується, тож шукав варіанти, як качати й ліве плече, — каже спортсмен. — Ці вправи лягли в основу моєї авторської методики реабілітації після травми, яку зараз вивчають фахівці».
На Arnold Strongman Classic українець виконав чотири вправи: super yoke (260 кг), «ферми» (200 кг), станова тяга Акселя (200 кг) і підняття гантелі над головою (50 кг). «Вагу підіймаю за допомогою спеціального наплічника з лямками, бо інакше навантаження на праву руку є дуже велике, — пояснює він. — На змаганнях не у всіх вправах міг використати наплічник, та, попри це, в дечому переміг навіть інших стронґменів, які мають обидві руки».
До прикладу, у вправі «ферми» треба пройти відстань 20 м із вагою 100 кг у кожній руці. Учасники робили це за 40 секунд. А я не йшов, а стояв з цією вагою, але 80 секунд!»
Тепер Володимир активно волонтерить для фронту, але тренувань не припиняє — намагається займатись у залі по 2-2,5 години кілька разів на тиждень. Нова мета — світовий турнір Arnold Strongman Classic, що відбудеться у березні 2023-го.
Як повідомляв «Міст», у Торонто Шварценеґґеру подарували вишиванку.

Олена Ковальська, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply