Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Успіхи шахістів

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Успіхи шахістів

У Стамбулі (Туреччина) фінішувала Всесвітня шахова Олімпіада. Обидві українські збірні — чоловіча й жіноча — вибороли бронзові нагороди. У заключному 11-му турі наші чоловіки з рахунком 3:1 обіграли збірну Китаю. Свої партії виграли Василь Іванчук і Павло Ельянов, а Руслан Пономарьов і Андрій Волокитін підписали зі суперниками мирні угоди. Тож у підсумку перемогла збірна Вірменії, команда Росії отримала «срібло», а України — «бронзу». За збірну України виступали Василь Іванчук, Руслан Пономарьов, Олександр Мойсеєнко, Андрій Волокитін і Павло Ельянов.

Перемогою завершила свої виступи в Стамбулі й жіноча збірна України. Дівчата розгромили збірну Німеччини — 3,5:0,5. Свої партії виграли Катерина Лагно, Наталія Жукова та Ганна Ушеніна, і лише Марічка Музичук задовольнилася нічиєю. У змаганні жінок золоті медалі завоювали росіянки, «срібло» — у китаянок, а «бронза» — в української команди, за яку виступали Катерина Лагно, Марія Музичук, Наталія Жукова, Ганна Ушеніна й Інна Гапоненко.

Також українські шахісти здобули чотири медалі на чемпіонаті Європи (ЧЄ) із шахів серед юнаків і дівчат, який проходив у Празі (Чехія). Зокрема, чемпіонкою серед дівчат до 16 років стала Марія Танцюра з Харкова. У семи вікових групах ЧЄ взяли участь 1 173 юних шахісти зі 46 країн. Крім золотої медалі юної харків’янки, у старшій групі дівчат (до 18 років) Анастасія Рахмангулова (Миколаїв) завоювала бронзову медаль. Дві медалі здобули хлопці в групі до десяти років: Віктор Матвіїшин (Вінниця) посів друге місце, а Кирило Шевченко (Краматорськ) — третє. До десятки найсильніших увійшли також Надія Шпанько (Вінниця) — 6-те місце, і Еміль Мірзоєв (Одеса) — 8-ме місце.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply