Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Українці заснували компанію з організації віртуальних боїв

Автор:

|

Січень 10, 2021

|

Рубрика:

Українці заснували компанію з організації віртуальних боїв
Учасники змагань

Кілька киян заснували успішну компанію WePlay із проведення віртуальних боїв і наразі будують арену для них в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія), адже переконані: на кіберспорт чекає велике майбутнє. Кіберспорт, або цифровий спорт. Dota, Counter-Strike, Fortnite — це не лише популярні відеоігри, це види новітнього спорту. Тут усе, як у футболі чи боксі: команда або ж індивідуальні кібергравці проходять виснажливі тренування, змагаються на арені за призи і плачуть від перемог чи поразок. За цим всім спостерігають мільйони глядачів онлайн.
Під час пандемії кіберспорт набирає популярності ще стрімкіше. Компанії, які організовують і транслюють турніри е-спорту в Інтернеті, заробляють мільйони доларів на рекламі та змагаються за першість. «В кіберспорті маємо одну команду чи одного гравця, маємо другу команду і другого гравця, і завдання — виграти у свого супротивника протягом матчу», — розповів Юрій Лазебников, співзасновник WePlay.
Хоча більшість переглядів відбувається онлайн, для турнірів із кіберспорту будують справжні арени, де збираються команди й експерти, які в перерві коментують гру. Завдання WePlay — зробити ці перерви цікавими для глядачів. «Більшість компаній, які виступають зараз в кіберспорті, є вихідцями з ігрової індустрії. Ми відрізняємось від них тим, що у нас в продакшні 90 % — це люди з телебачення, кіно, театру», — поділився Максим Білогонов, генеральний продюсер компанії.
Приміром, на міжнародному турнірі з Dota 2 в Буковелі (Івано-Франківська область) українці запропонували поєднати гуцульську культуру та «Гаррі Поттера». Інший турнір Dota 2 провели у стилі грецьких богів тощо.
Кіберспорт став єдиним спортом, що не постраждав від пандемії. Навпаки, тепер компанія почала виробляти у чотири рази більше контенту.
«Америка — один з найбільших ринків світу, щодо кіберспорту ситуація аналогічна. Коли ми вибирали, як будемо розміщувати свої центральні офіси, логічно, що вибирали фінансові центри, маю на увазі країни, в яких можлива в майбутньому прозора робота з точки зору інтересів інвестора», — зазначив Олег Крот, ще один співзасновник WePlay.
А починалося все з комп’ютерного клубу на Троєщині (спільний район Києва. — Ред.), де місцеві любителі відеоігор збиралися і влаштовували власні турніри. «Завдяки організаторським здібностям ми якось стали центром локального ком’юніті і потім змогли трансформувати це в бізнес», — додав він.
Тепер із українцями підписують контракти такі рекламодавці, як Pepsi та McDonalds. Самі ж засновники компанії кажуть: на кіберспорт чекає велике майбутнє.
Юрій Лазебников, попри те, що встиг побудувати успішний бізнес, досі грає у відеоігри. З приводу шкідливості геймерства відповідає: це не більше аніж забобон. У найближчому майбутньому його компанія наміряється проводити турніри в Латинській Америці, Бразилії, Китаї й Австралії.
Тим часом у міжнародному олімпійському комітеті ведуть дискусії, чи вносити кіберігри до програми майбутніх Олімпійських ігор.
Як повідомляв «Міст», кіберспорт в Україні визнали вже офіційно.

До слова

Тетяна Силенко

Мешканка Києва Тетяна Силенко на 61-му році свого життя є активним гравцем і регулярно бере участь у кіберзмаганнях. Вона ще півтора роки тому нічого не знала про комп’ютерні ігри, поки не почула про набір у команду геймерів Аgeless shooters. Перша в Україні команда геймерів з пенсіонерів навчалася впродовж кількох місяців. Незабаром вони провели гру зі шведською командою і перемогли їх із рахунком 16:1. За словами п. Тетяни, в іграх їй найбільше подобається автомат Калашникова і гвинтівка з лазерним прицілом. Вона радить іншим пенсіонерам не лежати на канапі, а дивитися, скільки цікавого є в світі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply