Українські спортсмени вибороли ще медалі Паралімпіади

|

Серпень 28, 2021

|

Мар’яна Шевчук

Третього дня змагань на Паралімпіаді в Токіо (Японія) скарбничка України поповнилася новими нагородами. У метанні списа «срібло» виборов Владислав Білий. Для 23-річного легкоатлета це перша нагорода на першій в його житті Паралімпіаді.
«Бронзу» у стрибках в довжину Юлія Павленко.
Ганна Стеценко виграла заплив на 400 м вільним стилем у категорії S13, де виступають атлети з вадами зору. Вона співвітчизниця пропливла дистанцію за 4 хв. 23,92 сек.
Андрій Трусов виборов срібну медаль в комплексному плаванні на 200 метрів (клас SM7 — плавці з фізичними порушеннями). Представник Донецької області показав результат, який виявився кращим за світовий рекорд на цій дистанції, але плавець із Ізраїлю Марк Маляр був ще швидшим.
Катерина Денисенко, яка раніше спеціалізувалася на плаванні батерфляєм, виграла «срібло» у стометрівці на спині (клас S8 — плавці з фізичними порушеннями). Вона скористалася відсутністю спортсменки з Російського паралімпійського комітету Вікторії Іщюлової, яка була головною фавориткою, але не вийшла на старт. Українка програла тільки новозеландці Тупоу Неюфі.
У плаванні на спині серед спортсменів із порушенням зору (клас S12) Сергій Кліпперт доплив до фінішу другим, поступившись лише азербайджанцю Раману Салей 0,41 сек.
Мар’яна Шевчук виграла золоту медаль на змаганнях із паверліфтингу у ваговій категорії до 55 кг. У першій спробі вона підняла 125 кг, а другу і третю їй не зарахували.
Наталя Ніколайчик дуже швидко обіграла в бронзовому фіналі з дзюдо німецьку спортсменку Рамону Бруссіг, яка є дворазовою паралімпійською чемпіонкою і дворазовою володаркою «срібла».
Юлія Іваницька в бронзовому фіналі з дзюдо була кращою за японку Сицука Хангаї. Ці спортсменки виступають у категорії «з проблемами зору» до 48 кг. При цьому, в української дзюдоїстки категорія В2, тоді як у японки — В1 (у неї не настільки сильні проблеми).
Жіноча збірна України з фехтування на візках здобула «срібло» в командних змаганнях. Синьо-жовтих репрезентували: Наталія Мандрик, Євгенія Бреус та Олена Федота. У вирішальному поєдинку вони поступилися представницям Китаю з рахунком 17:40.
Анастасія Москаленко показала результат 24,73 м у метанні булави та завоювала «срібло». А Роман Данилюк завоював «срібло» в штовханні ядра (клас F12). Його результат склав 16,53 м, що став найкращим результатом спортсмена в сезоні.
Як повідомляв «Міст», крім «золота», Єлизавета Мерешко завоювала ще й «срібло» паралімпіади.