|

Березень 17, 2016

|

Марія Музичук та Іфань Хоу

У Львові 14 березня відбулася дев’ята партія матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок. Перший хід зробив відомий письменник Юрій Винничук. Іфань Хоу білими фігурами виграла в Марії Музичук і знову стала чемпіонкою світу. Матч завершився дочасно з рахунком 6:3 на користь китайської шахістки.
Дев’ята партія, в якій шахістки розіграли «сицилійський захист», не була найтривалішою за часом в цьому матчі і вже після 46-го ходу китаянки українка визнала свою поразку. У попередніх восьми партіях Марічка не змогла здобути жодної перемоги, звівши шість партій внічию і програвши другу та шосту партії чорними та білими фігурами відповідно.
22-річна гросмейстер із Китаю стала чемпіонкою світу вчетверте. Раніше вона завоювала цей титул 2010-го, 2011-го і 2013 року. Також Іфань Хоу є триразовою переможницею жіночих командних чемпіонатів світу у складі збірної китайської команди (2007, 2009, 2011), одна з трьох чемпіонок світу (разом із Єлизаветою Биковою і Се Цзюнь), котрим вдавалося після перерви повернути собі шахову корону.
На післяматчевій прес-конференції китаянка поділилися з журналістами своїми враженнями від матчу. «Я надзвичайно щаслива, що перемогла. Вдячна своїй команді та тим людям, котрі підтримували мене в Китаї. Вони писали SMS із привітаннями навіть незважаючи на те, що в той час у нас була ніч. Я вдячна також організаторам, суддям і пресі. Зазначу, що я вперше побувала в Україні й у Львові. Місто — дуже гарне, і не лише його історична частина: повітря в центрі міста — дуже чисте, а їжа — здорова. Я вражена тим, скільки людей тут люблять шахи та стежили за матчем. Щодо організації, то тут було пророблено величезну роботу. Дуже високо її оцінюю», — розповіла Іфань Хоу. На запитання, куди ж переможниця витратить свій виграш, чемпіонка не відповіла. Однак запевнила, що свою перемогу відсвяткує у Львові.