Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Світлина української призерки Олімпіади з чемпіонкою з РФ спричинила скандал

Автор:

|

Серпень 11, 2021

|

Рубрика:

Світлина української призерки Олімпіади з чемпіонкою з РФ спричинила скандал
Марія Ласіцкене й Ярослава Магучих на Олімпіаді

Олімпійські ігри в Токіо (Японія) завершилися. Але наостанок залишився вкрай неприємний присмак. Ярослава Магучих, українська бронзова призерка у стрибках у висоту, потрапила під шквал критики через фото з російською суперницею Марією Ласіцкене, котра стала чемпіонкою у цьому виді змагань. Світлину коментували всі, кому не ліньки. І таке враження, що в цьому випадку не лінувався ніхто. Тим більше, що Магучих є молодшою лейтенанткою Збройних сил України (ЗСУ), а Ласіцкене — капітаншою ЗС Російської Федерації (РФ). В Україні реакція виявилася вкрай ворожою. Лише дехто став на захист 19-річної спортсменки.

Варіант націоналістів: «Курко, українською…»
На думку Ірини Фаріон, колишньої народної депутатки від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» (2012-2014), знімком з росіянкою українська спортсменка «підтвердила тезу Путіна про один народ» і за це її треба суворо покарати. «Спорт, як і релігія, як будь-яка інша сфера життєдіяльності, політична. І те, що зробила ця спортсменка — вона на весь світ заявила, що ми один народ, підтвердивши тезу Путіна. Я б повернула нагороду цього «біологічного сміття» назад. Адже, як казав великий Аристотель: «Якщо ти не поважаєш своїх батьків, то нічого не доводь, просто карай», — заявила вона в етері телеканалу НТА.
Лариса Ніцой, письменниця та затята противниця «руського міра», загалом облаяла українських спортсменок на Олімпіаді-2020, котрі роздавали коментарі російською. Однак конкретних прізвищ не назвала. Свій черговий емоційний пост вона оприлюднила у Facebook (орфографія збережена. — Ред.). «Чоловік набісась увімкнув телевізор, який ми останнім часом майже не вмикаємо. І лиш він увімкнув, як звідти від двох спортсменок (в блакитній формі з тризубчиками) долинуло: — Ет такая радасть заваєваць для етай страни мєдаль, такіє ащущєнія, што нє пєрєдаць! Ср*нь господня. Та вони знущаються! Скільки зроблено зауважень! Скільки говорено-переговорено! Скільки вже сказано слів. Скільки пояснено! Якщо їдеш представляти Україну, то представляй її, курко, українською мовою! Українською! А якщо їдеш представляти себе — то фіг би ти поїхало, бо на ті змагання їдуть не від себе, а від країни!» — написала письменниця.
Борислав Береза, депутата Верховної Ради VIII-го скликання, 2014 року — речник «Правого сектора», запропонував перед будь-якими змаганнями привозити спортсменів у Дніпро і спершу везти їх до Музею АТО, а потім у шпиталь. «Це допоможе їм краще зрозуміти те, хто з 2014-го та якою ціною забезпечив їм можливість тренуватися в незалежній Україні та виступати під нашим прапором. І, може, вони тоді зможуть зрозуміти головне, що цьомки й обіймашки з представниками країни-аґресора та окупанта — це ляпас для всіх, хто боронив, боронить та буде і надалі захищати Україну від рашистської навали. І це фактично обнуляє будь-яке спортивне досягнення та допомагає Кремлю просувати свої наративи!» — вважає він.
«Молодший сержант (насправді лейтенантка. — Ред.) ЗСУ Ярослава Магучих обіймалася з капітаном ЗС країни-аґресора РФ Марією Ласіцкене. Колеги Марії вбивають колег Ярослави, але її, схоже, це не турбує. Так само, як не турбує той факт, що Ласіцкене — довірена особа Путіна. Просто спорт — поза людяністю», — написав у Facebook Сергій Стерненко, колишній лідер «Правого сектору» в Одесі.
Більш помірковано прокоментував ситуацію Тарас Кремінь, Уповноважений Кабінету Міністрів України зі захисту державної мови. На запитання, чи засуджує вчинок спортсменки, в етері телеканалу «Україна 24» він відповів, що не поділяє «принципів обіймів, рукостискань і багато чого іншого в публічній площині під прапором України». Водночас наголосив на важливості спортивної дипломатії. «Ніхто цьому питанню не приділяв окрему увагу, а дарма. Хоча я помічаю, що, принаймні, використання державної мови нашими спортсменами має іншу якість», — заявив чиновник.

Варіант мера: «Зовсім дитину, юну, безглузду, починають цькувати»
«Ти виграєш олімпійську медаль. Тебе переповнюють неймовірні емоції. Тебе — 19-річну дівчину, зовсім дитину, юну, безглузду, таку, що зовсім не бачить ніякого життя за нескінченними виснажливими тренуваннями. Ти робиш фотографію. Може навіть не розуміючи в той момент своєї маленької, але такої непростимої помилки. І тебе починають цькувати. Тисячі диванних «патріотів», які зробили для своєї країни в тисячу разів менше, ніж ти», — заявив Борис Філатов, міський голова Дніпра.
«На Марії Ласіцкене не було капітанського мундира, на шиї у неї не висів автомат Калашникова, а з рук не крапала кров. У чому кримінал?.. Ситуація сумна в своїй типовості: черговий прояв розколотої нації в умовах гібридної війни. Не кращий подарунок до 30-річчя Незалежності України. Але — об’єктивна реальність… В результаті всі вчергове переконалися, що, на превеликий жаль, у таких видах спорту, як стрибки на граблі та стрілянина собі в ногу, ми досягаємо успіху набагато більше, ніж у видах олімпійської програми», — написав Ігор Левенштейн, оглядач інформаційної аґентції УНІАН.

Варіант РФ: «Вали до нас»
Очевидно, що ця ситуація стала справжнім подарунком для пропаґандистів із РФ. «В українському оборонному відомстві сказали, що подібні фотографії можуть стати «об’єктом інформаційних спецоперацій ворога». На жаль, там не додали, що «ворог» — це той, хто почав в Україні психологічно травмувати свою спортсменку. Ось вони і є справжні вороги України», — заявила Марія Захарова, офіційна представниця Міністерства закордонних справ РФ.
Володимир Соловйов, головний пропаґандист Кремля та затятий українофоб, узагалі запропонував українській спортсменці змінити громадянство та переїхати до РФ. «В Україні зараз може бути все, що завгодно. Але Ярослава Магучих завжди може перемагати в РФ і виступати тут», — закликав він.

Варіант спортсменів: «Спорт — поза політикою»
Жан Беленюк, єдиний український золотий олімпієць та чинний нардеп від «Слуги народу», категоричний: Ярослава Магучих є патріоткою України. «По-перше, ні на секунду не сумніваюсь, що Ярослава Магучих є патріотом України і вона реально герой, бо боролася за таку медаль. Я впевнений на 100 %, що Ярослава це зробила в мить, коли стаєш олімпійським призером і перебуваєш у стані ейфорії, вона щиро обійняла свою конкурентку, з якою змагалися. З приводу цькування дитини, якій 19 років, я проти цього. Вважаю, що представники нашої делегації заздалегідь мали вести певні роз’яснювальні заходи з приводу того, як ті чи інші дії можуть вплинути в інформаційному просторі на наших спортсменів, гадаю, що проблема полягає саме в цьому», — зазначив він.
Значно категоричніше висловився Станіслав Горуна, бронзовий призер Олімпіади. «Спорт, мать вашу, — поза політикою. Спорт — це вид діяльності. Для більшості спортсменів національної збірної України це професія і справа життя. Відчепіться від спортсменів із вашою ###ною політикою. Спортсмен займається своїм ремеслом. Світлина на п’єдесталі із суперником або іншим — це його частина», — сказав він. «Грузіть спортсмена за його політичні прояви, але від###іться від спортсменів і особистих відносин, які сформувалися на підставі далеких від політики речей. Олімпіада — це квінтесенція спорту. Олімпіада — це про дружбу, об’єднання і повагу, незалежно ні від чого. Олімпіада доводить однозначно, що спорт поза політикою. На Олімпіаді є спортивний дух і здорова конкуренція. І ще трохи бізнесу», — написав він у Facebook.
І це йому ще пообіцяв квартиру за олімпійську медаль Андрій Садовий, міський голова Львова. Чи варто тепер?
Як повідомляв «Міст», Олімпіада-2020 — уже історія.

Ігор Берчак

P. S. За словами Ганни Маляр, заступниці міністра оборони України, спортсмени, які представляють Україну на міжнародних змаганнях, повинні розуміти, що зараз триває російсько-українська війна, і це накладає певні обмеження та відповідальність. «Дотримання спортивних традицій, приміром, фото обіймів зі спортсменами-громадянами РФ, коли вони також стають призерами, ворог одразу використовує як інформаційно-психологічну гармату, яка демонструє світу, що «їх тут немає». Тобто, необережна поведінка наших спортсменів, яких ми любимо і за яких щиро вболіваємо, може ставати об’єктом інформаційних спецоперацій ворога», — заявила вона.

До слова
Українці Олені Стариковій, яка виграла срібну медаль у спринті на Олімпіаді в Токіо, пропонували виступати за Азербайджан. «Я не готова до цього. Мабуть, патріотка. Розумію, що ситуація може і не така хороша і грошей менше платять, але хочеться бути і працювати у себе в країні. Також мені дуже подобаються синьо-жовті кольори», — розповіла вона виданню Tribuna.

About Author

Meest-Online