Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Скандал із антидопінговим центром України

Автор:

|

Листопад 16, 2021

|

Рубрика:

Скандал із антидопінговим центром України
Ольга Саладуха

Всесвітня антидопінгова аґенція (WADA) провела операцію «Геркулес», яка стартувала ще 2019 року. В ході вивчення матеріалів справи буцімто виявили, що Національний антидопінговий центр України (НАДЦУ) з 2012-го міг заздалегідь повідомляти спортсменам про забір допінг-проб, що є порушенням антидопінгових правил. Після звинувачень WADA двоє керівників НАДЦУ пішли у відставку.
Вітольд Банька, президент WADA, так прокоментував це розслідування: «Звіт лежить на моєму столі. Він показав серйозне порушення правил. Можливо, що якби аґенція дотримувалося правил, ряд спортсменів зі збірної України пропустив би Олімпійські ігри через відсутність необхідної кількості тестів».
При цьому він наголосив, що Україна може уникнути серйозного покарання, якщо буде співпрацювати з WADA. «WADA чекає на рекомендації нашого комітету щодо відповідності, остаточне рішення прийме виконавчий комітет. Україні запропонують коригувальні заходи. Та в разі, якщо їх не будуть реалізовувати, українців чекають серйозні наслідки».
На ці заявив відгукнулася Ольга Саладуха, відома українська легкоатлетка. Вона запевнила, що більшість українських спортсменів не зацікавлені у вживанні допінгу, це вдарить по особистому престижу, а репутація важливіша за перемогу. За словами спортсменки, зараз потрібне не протистояння з WADA, а миттєва реакція на розслідування. Щоб усе керівництво НАДЦУ пішло у відставку. бо якщо проблеми є, їх треба вирішувати.
Водночас вона закликала не посипати голову попелом та уникнути панічних настроїв, що українських спортсменів можуть усунути від змагань. «Гадаю, такі висновки робити передчасно, адже ми ще не отримали звіту WADA, де будуть фінальні висновки. Але українській спортивній спільноті також не варто сидіти склавши руки. Потрібне паралельне внутрішнє розслідування, яке має бути об’єктивним і неманіпулятивним», — зазначила Ольга.
Як повідомляв «Міст», Ястремську визнали невинною у вживанні допінгу.

Антон Дудар, УНІАН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply