|

Квітень 20, 2021

|

Ірина Деха

Збірна України завершила ЧЄ-2021 з важкої атлетики, який проводили в Москві (Росія), на першій позиції в медальному заліку, вигравши чотири «золота», одне «срібло», одну «бронзу». Каміла Конотоп стала чемпіонкою Європи в категорії до 55 кг серед жінок. Вона виграла у конкуренток у ривку (95 кг) і в поштовху (113 кг). Відповідно сума 208 кг також стала найкращою, принісши Конотоп три «золота» ЧЄ. Всі ці показники також є юніорськими рекордами Європи.
Ірина Деха також виграла три золоті медалі, але у ваговій категорії до 76 кг. У сумі двоборства вона підняла 248 кг (113 кг у ривку і 135 кг у поштовху). В одній зі спроб українка помилилася, віддавши ініціативу в руки росіянці. Та взяла вагу 137 кг, однак судді не зарахували результат через фол. Росіяни подали протест, але безуспішний. Таким чином, Ірина змогла виграти для України як золото за сумою двоборства (ривок і поштовх), так і в кожній дисципліні окремо.
Аліна Марущак завоювала золоту медаль у ваговій категорії до 81 кг, показавши найкращий результат у ривку (109 кг). В останній спробі вона взяла 131 кг у поштовху, і судді зарахували цю вагу. Також вони зарахували попередню вагу в 127 кг, чого вистачило для «бронзи».
Крім жінок, золоту медаль виборов Дмитро Чумак, котрий виступає у ваговій категорії до 109 кг. За сумою двоборства він підняв 407 кг. Вага до 109 кг — олімпійська, тому результат цього ЧЄ врахують в олімпійській кваліфікації. у ривку українець показав четвертий результат, взявши 181 кг, відставши від найкращого результату на 9 кг. Зате в поштовху здобув «золото» з результатом 226 кг — цього якраз вистачило для чемпіонства у двоборстві. З першої спроби Дмитро підняв 220 кг, тоді була невдала спроба на 226 кг, а у вирішальному підйомі зафіксував 226 кг.
Як повідомляв «Міст», Артем Удачин виграв «бронзу» важкої атлетики.

Юрій Братюк, Zaxid.net

До слова
Роман Красницький із Кривого Рогу потрапив до Книги рекордів України, коли за хвилину 52 рази присів із 80-кілограмовою штангою. Тепер 29-річний спортсмен може претендувати і на світовий рекорд. Найближчий його конкурент із Білорусі два роки тому з такою ж штангою встиг присісти лише 48 разів за хвилину. Криворізький силань на цьому зупинятися не буде і готується до нових досягнень.