Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Призера Invictus Games звільнили через збори

Автор:

|

Травень 08, 2021

|

Рубрика:

Призера Invictus Games звільнили через збори
Євген Олексенко

Євгена Олексенка, ветерана російсько-української війни та срібного призера національної збірної України Invictus Games 2018 року захотіли звільнити з роботи нібито через збори резервістів. Він працює інженером із охорони праці в запорізькій дирекції «Укрпошти». «Повістка мені прийшла ще 5 квітня. Я прийшов у військкомат, і мене відправили на збори. Повістку передав за місцем роботи», — пояснив чоловік.
За його словами, на зборах він пробув усього п’ять днів. Після цього їх перенесли на місяць. Керівництву ветерана така ситуація не сподобалася: спершу просто не хотіли відпускати, пізніше запропонували звільнитися за власним бажанням. «Ви собі повістки купуєте», — нібито заявили йому за місцем роботи.
Адвокатка Євгенія Колько наголосила, що відповідно до Кодексу законів про працю України вимога роботодавця написати заяву про звільнення за власним бажанням є незаконною, позаяк законодавство чітко встановлює перелік підстав, за яких той має право звільнити працівника за власною ініціативою. «Серед них немає такої, як участь працівника в зборах резервістів. Роботодавець не має права вирішувати, відпускати туди, чи ні. У цьому випадку «Укрпошта» зобов’язана забезпечити участь резервіста в зборах на той термін, який вказаний у повістці. За порушення цього обов’язку на роботодавця накладають адміністративний штраф. Якщо ж у керівництва виникли сумніви щодо справжності документа про виклик на збори, воно не позбавлене права звернутися зі запитом до військкомату та перевірити інформацію», — пояснила юристка.
Натомість у пресслужбі «Укрпошти» заявили, що чоловік за два місяці відпрацював чотири дні з 19, систематично пропускав роботу і навіть «з’явився під мухою». Звільнення, як стверджують там, зі зборами резервістів не пов’язане.
Як повідомляв «Міст», Invictus Games — змагання тих, хто не скорилися долі.

Марина Лисничук, «Оглядач»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply