Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Про бойкот Олімпіади в Пекіні

Автор:

|

Грудень 17, 2021

|

Рубрика:

Про бойкот Олімпіади в Пекіні

Уряд США офіційно оголосив про дипломатичний бойкот Олімпійських ігор у Пекіні (Китай). Таке рішення пояснили геноцидом і злочинами проти людяності в Сіньцзяні. Джен Псарі, прессекретар Білого дому, заявила, офіційні особи уряду Сполучених Штатів не будуть присутні на Іграх, але американським спортсменам, як і раніше, дозволять брати участь у змаганнях.
До позиції США приєдналися Австралія, Японія, Велика Британія та Канада. А Нікола Бер, заступниця голови Європейського парламенту, вважає, що Європейському Союзу також необхідно влаштувати тотальний бойкот зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні. «ЄС повинен не просто залишатися в тіні США, а й стати дибки у питанні дотримання прав людини і висловитися за тотальний бойкот зимових ігор», — зазначила вона.
«Присутність урядовців та дипломатів на Олімпіаді — суто політичне рішення влади конкретної країни. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) повністю поважає це право, зберігаючи політичний нейтралітет», — заявив представник МОК.
У Китаї рішення щодо дипломатичного бойкоту зимових Олімпіади-2022 назвали «кричущою політичною провокацією» та «серйозною образою 1,4 млрд китайців». Відповідну заяву оприлюднили в Посольстві Китайської Народної Республіки (КНР) у Вашинґтоні. «Хочу наголосити, що зимові Олімпійські ігри — не сцена для політичних позерств і маніпуляцій», — заявив Чжао Лицзянь, речник Міністерства закордонних справ КНР. Він також зауважив, що американських політиків на зимову Олімпіаду й не запрошували. «Це видавання бажаного за дійсне та відверта показуха, спрямована на політичну маніпуляцію», — зазначив він.
«Це жодним чином не вплине на успішне проведення зимової Олімпіади-2022, — зауважив Лю Пеньюй, речник китайського посольства у США. — Китай не дозволить США безпідставно порушувати суверенітет і втручатися у його внутрішні справи, посилаючись на будь-які причини чи приводи».
Нагадаємо, що зимові Олімпійські ігри відбудуться у Пекіні з 4 до 20 лютого 2022 року.
Як повідомляв «Міст», Україна закликає світ бойкотувати музеї РФ, що забирають найцінніше з Криму.

Оксана Сопрович, ТСН

About Author

Meest-Online