Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Потужний виступ українських гімнастів

Автор:

|

Січень 02, 2021

|

Рубрика:

Потужний виступ українських гімнастів
Українські гімнастки

Українці гідно виступили на чемпіонаті Європи (ЧЄ) зі спортивної гімнастики-2020 року в турецькому Мармарисі. Чоловіча збірна здобула 15 медалей, а жіноча — шість. Обидві дорослі збірні вперше перемогли в командному багатоборстві. А юніор Ілля Ковтун здобув одразу п’ять золотих нагород.
Петро Пахнюк, Ігор Радивілов, Владислав Грико, Євген Юденков, Роман Ващенко захопили лідерство серед «дорослих» після першого ж снаряда і не упустили його до кінця. Індивідуальне «золото» вибороли: Ігор Радивілов в опорному стрибку, «срібло» здобули Володимир Костюк у багатоборстві та Петро Пахнюк на брусах, А «бронзу» — Ігор Радивілов на кільцях.
Українські дівчата в складі Анастасії Мотак, Анастасії Бачинської, Ангеліни Радивілової, Діани Варінської й Єлизавети Губарєвої на чотирьох снарядах набрали 154,663 бала. Також Анастасія Мотакі отримала дві «бронзи» — в опорному стрибку і на колоді. Юніорська збірна України посіла друге місце в командному заліку. На європейському турнірі збірну України представляли Вікторія Іваненко, Даніела Батрона, Юлія Касьяненко та Дарина Лиска.
Через коронавірус на ЧЄ не приїхали багато країн-лідерів. «Золото» в командному багатоборстві стало першим в історії жіночої збірної України в історії на чемпіонатах Європи і першою медаллю з 2004-го в команді. Востаннє українки вигравали на медаль ЧЄ 2012 року.
Підсуки змагань у Мармарисі підвів Геннадій Сартинський, тренер збірної України. «Ми очікували такого результату, адже хлопці готові добре до цих змагань, — зазначив він. — Виступили гідно, як дорослі, так і юніори. У командному багатоборстві в чоловіків нікому не була потрібна додаткова мотивація. Вони самі розуміли, що можуть виграти «золото» ЧЄ. Добре, що нам підкорилося це історичне досягнення».
«Якщо будемо брати командний результат у чоловіків, то на перше місце я поставив би Євгена Юденкова, — поділився наставник. — Він виступив вище за свої можливості і був забійником команди. Людиною, котра підходила до снаряда першою і мала виконати свої комбінації без грубих помилок і падінь. Він пройшов усі шість снарядів упродовж двох днів і не зробив жодного завалу. Набрав свою кращу суму за весь час».
«Другим я б поставив Ігоря Радивілова, котрий пройшов два своїх снаряди, як і потрібно було, — продовжив оцінку фахівець. — Він переміг в опорному стрибку, а на кільцях був третім, але в принциповій боротьбі. Це такий снаряд, який можуть відсудити по-різному, але, на мою думку, він зробив усе гідно. Для загальнокомандного результату — дуже добре. Третім відзначу Петра Пахнюка, у котрого нещодавно була травма. Він наш один із найсильніших гімнастів-багатоборців».
Але були й сумні моменти. «Владислав Грико виступив трохи гірше, — засмутився тренер. — Психологічно був готовий здавалося б добре. Але все ж було складно, тому що давно не змагався. Нерви та переживання були. Втім, у результаті зібрався і зробив усю свою програму. Романа Ващенка везли вперше на змагання такого рівня. Він переборов Covid-19 за два-три тижні до ЧЄ, але встиг відновитися і підготуватися. Роман навіть у фіналі відпрацював на одному снаряді — кільцях, якими ми закривали виступ. Виконав роботу свою гідно. Розраховуємо на нього в майбутньому з прицілом на Європу, світ і Олімпійські ігри».
«Ілля Ковтун мене не здивував, — зазначив п. Сартинський. — Не скажу, що він пройшов усе суперчудово. Виступ у нього був не найкращим. Це пов’язано з тим, що давно не виступав. А молоді проходять такі випробування набагато важче. Я знав, що зараз Ілля — один із найсильніших гімнастів не лише в Європі, а й у світі. Це довів юніорський чемпіонат світу, де він був третім у багатоборстві два роки тому. А зараз у нього вже готова вся доросла програма, адже юніори відробляють по вісім елементів, а в дорослих їх десять. Програма Іллі — одна з найскладніших в Україні. З ним можуть зрівнятися за складністю хіба наші елітні гімнасти. Він здивував не нас, а суддів, показавши такий рівень складності на брусах, коні та перекладині. Практично на всіх снарядах».
«Також відзначу Володимира Костюка, але він не встиг підготуватися максимально, тому що йому заважали травми. Але саме вони вдвох зробили всю погоду, як то кажуть, на цьому чемпіонаті», — похвалив наставник.
Як повідомляв «Міст», українські гімнастки стали рекодсменками.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply