Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Перший український тренер в ОАЕ

Автор:

|

Серпень 06, 2020

|

Рубрика:

Перший український тренер в ОАЕ
Євген Ковальов і його учні

Українському тренеру ще тільки 27 років, а він уже має 20 літ досвіду у фігурному катанні та близько десяти років — у ролі тренера. Свою кар’єру Євген Ковальов починав у Запоріжжі, але згодом переїхав до міста Дніпро, куди його запросила відома тренерка Лілія Батутіна. Євген здобув досвід і майстерність на базі школи «Метеор», видатними учнями якої є олімпійські чемпіони Тетяна Волосожар, Тетяна Навка й Оксана Баюл.
Молодий спортсмен розпочав свою тренерську діяльність в Україні, але вже за кілька років поїхав на Кіпр, де взявся працювати з групою спортсменів, які показали дуже гарні результати. Серед спортсменів, із якими працював п. Ковальов є Поліна Устінова і Даніелла Іпсарідес — національні переможниці чемпіонату Кіпру, учасники та переможці міжнародних змагань.
На одних із міжнародних змагань результати українського тренера помітили члени Федерації зимових видів спорту Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) та запропонували співпрацю. 2014-го він переїхав до цієї країни, де почав втілювати у життя план розвитку цього «холодного» спорту у країні. Євген розповідає, що тоді в ОАЕ не було жодного офіційного клубу з фігурного катання. Спортсмени не належали до якихось клубів і ніяк не були зареєстровані у федерації.
Таким чином п. Ковальов запропонував відкрити клуб, який міг би працювати не лише для тих, хто хоче навчитися їздити на ковзанах вперед, назад і гальмувати, а й розвивати спорт, зокрема, олімпійський напрямок фігурного катання.
З відкриттям Emirates Skating Club у столиці Дубаї, ОАЕ, з’явилася збірна з фігурного катання. Основними представниками цієї країни на міжнародних змаганнях є Захра Ларі, Діяб Аль Дармакі та Тея Абу Діван. Усі тренуються під наглядом українського тренера. Найвідомішою й унікальною спортсменкою є Захра. Вона — п’ятиразова чемпіонка ОАЕ та перша жінка, котра виступала на міжнародних змаганнях Міжнародної спілки ковзанярів (ISU) в Італії у хіджабі, за що їй знизили бал. Пізніше ISU змінила правила змагань жінок у хіджабі, тепер такий традиційний мусульманський одяг дозволяють. З еміратською спортсменкою тепер співпрацюють такі бренди, як Nike, Red Bull, Mercedes, Marks & Spencer, Nissan, Vogue та інші.
Євген і його підлеглі готуються до міжнародних змагань наступного сезону. «На жаль, цей сезон закінчився дуже раптово. Пандемія змусила ISU скасувати всі змагання з кінця березня. Це дуже прикро, бо ми дуже багато тренувалися та планували два-три міжнародні турніри до завершення сезону 2019/2020. Мої спортсмени були в оптимальній кондиції та мали всі шанси на успіх у Італії та Німеччині, — бідкається тренер. — Я впевнений, що наступного сезону мої спортсмени можуть показати гарні результати на міжнародних змаганнях. Ми наближаємося до Олімпійського сезону та повинні викладатися на всі 100 %. Захра Ларі має всі шанси бути відібраною на зимову Олімпіаду у Пекіні. Спортсменка має в своєму арсеналі всі потрібні стрибки, які тепер варто показати на міжнародній арені для того, щоб здобути технічний мінімум олімпійської кваліфікації».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply