|

Листопад 19, 2020

|

Тетяна Клімченко

У місті Пловдив (Болгарія) відбувся чемпіонат Європи (ЧЄ) з велосипедного спорту на треку. Вже перший змагань став медальним для збірної України. 26-річна представниця Львівщини, вихованка червоноградської школи велоспорту Тетяна Клімченко здобула бронзову медаль у скретчі на 10 км. Чемпіонкою стала італійка Мартіна Фіданца, «срібло» — у білоруски Анни Церах. Любов Басова, Олена Старикова й Олександра Логвинюк стали третіми в командному спринті.
Другий день чемпіонату Європи з велотреку також приніс Україні медалі. У скретчі серед чоловіків Роман Гладиш завоював «срібло», пропустивши вперед португальця Іурі Лейтао. Друга медаль дісталася українкам у гонитві переслідування, де вони показали третій результат. Ганна Нагорна, Тетяна Клімченко, Вікторія Бондар і Юлія Бірюкова пропустили вперед команди з Італії та Великої Британії.
А Олена Старикова, велогонщиця зі Львова, посіла на чемпіонаті перше місце з велотреку. Вона стала чемпіонкою змагань у дисципліні кейрін, гонитві на прискорення. Останнє коло заїзду 24-річна львів’янка подолала трохи довше, ніж за 11 секунд, а її фінішна швидкість була майже 64 км/год. Також вона взяла на дві «бронзи» в особистому та командному спринті. Її відразу ж привітав Андрій Садовий, міський голова Львова. У фіналі Олена обійшла спортсменку з Чехії Сару Канковську й іспанку Хелену Касас.
Загалом на чемпіонаті збірна України здобула шість медалей і посіла шосте місце в командному заліку. До цього турніру, рекордом «синьо-жовтих» було чотири медалі на ЧЄ 2017-го. В складі офіційної делегації національної збірної України було 29 осіб — 18 спортсменів і 11 тренерів.
Як повідомляв «Міст», у світі виник дефіцит велосипедів.