|

Січень 27, 2021

|

Яків Хаммо долаєТедді Рінера

У Досі, столиці Катару, провели перший у новому році турнір Світової серії дзюдо — «Мастерс-2021». Останнього дня змагань український дзюдоїст Яків Хаммо, котрий виступає в категорії понад 100 кг, завоював бронзову медаль.
У стартовому раунді іппоном він переміг словенця Віто Драгича, потім здолав олімпійського призера з Японії Хісайоші Харасаві, виконавши на другій хвилині зустрічі кидок на оцінку іппон. У чвертьфіналі Яків провів поєдинок проти бразильського дзюдоїста Девіда Моура, котрого також упевнено переміг.
Однак у півфіналі українець не зміг впоратися з дворазовим олімпійським чемпіоном Тедді Рінером із Франції, але, треба віддати належне Хаммо — він не дозволив іменитому супернику завершити поєдинок дочасно.
У боротьбі за бронзову нагороду українцеві протистояв таджик Тимур Рахімов. На другій хвилині українець отримав оцінку ваза-арі та втримав свою перевагу до самого кінця, завоювавши медаль. Ця нагорода стала першою для Якова на турнірах «Мастерс» і лише друга в історії чоловічого українського дзюдо після «золота» Георгія Зантараї в Марокко 2015 року.
Що стосується інших представників України, то в заключний день Кеджау Ньябалі (до 90 кг) й Єлизавета Каланіна (понад 78 кг) поступилися в першому раунді, а Анастасія Турчин (до 78 кг) вилетіла після другого раунду. Таким чином, на турнірі в Досі збірна України заробила дві бронзові медалі — одна в активі Якова Хаммо, а другу завоювала Дарина Білодід. Наступним турніром із дзюдо стане Grand Slam у Тель-Авіві (Ізраїль), який відбудеться в 18-20 лютого.
А в спортивному центрі Salle Serge Leyrit французької Ніцці відбувся 47-й Гран-прі Франції зі спортивної боротьби, який був присвячений пам’яті Анрі Деглана. Серед усіх учасників турніру була лише одна представниця України — Юлія Ткач, котра виступила у вазі до 62 кг. Українська спортсменка провела чотири матчі, здобувши перемоги в трьох з них. Це принесло їй бронзову медаль.
Свою чергою, українські борці греко-римського стилю Жан Беленюк і Парвіз Насибов завоювали золоті медалі на турнірі серії Гран-прі в Загребі (Хорватія). Жан, виступаючи вперше з осені 2019 року, став чемпіоном у ваговій категорії до 87 кг. У фіналі він розгромив шведа Александра Степанетича з рахунком 9:1. У категорії до 72 кг «золото» виграв Парвіз Насибов. У фінальній сутичці він переміг Ахмета Їлмаза з Туреччини з рахунком 3:2. На жаль, не зміг поборотися за «золото» в категорії до 130 кг Микола Кучмій, котрий через травму відмовився від участі в фіналі проти Османа Йилдиріма з Туреччини. «Бронзу» Гран-прі в категорії до 82 кг виграв Ярослав Фільчаков, котрий здолав у «бронзовому» фіналі литовця Армінаса Лигнугаріса з рахунком 8:0.
Як повідомляв «Міст», українські борці вибороли медалі в десяти вагових категоріях.