|

Серпень 26, 2021

|

Єлизавета Мерешко

Українці вже на старті паралімпіади в Токіо (Японія) взялися здобувати медалі. У рамках бронзового фіналу з фехтування серед спортсменів на візках класу А (добре контролюють тіло і рухи тулуба) здобула перемогу українка Євгенія Бреус. Харків’янка зустрілася з угорською спортсменкою Євою Хаймаші й обіграла її 15:10.
Артем Манько не зміг виграти у фіналі змагань із фехтування на інвалідних візках серед шаблістів (клас А) і завоював «срібло». Його суперником був китаєць Лі Хао, який виграв із рахунком 15:12.
Відразу три українки вийшли на старт фінального запливу в плаванні на 50 м вільним стилем (клас S6, плавці з фізичними порушеннями середнього рівня). Олімпійською чемпіонкою стала Єлизавета Мерешко, яка встановила паралімпійський рекорд на цій дистанції, обійшовши попередню рекордсменку Елізабет Маркс зі США (яка також побила свій попередній рекорд). Третє місце зайняла Ганна Гонтар, а Вікторія Савцова посіла п’яте місце в цьому запливі.
Максим Кріпак став другим у фіналі запливу на 50 м вільним стилем у класі S10. 26-річний харків’янин поступився 0,12 сек. австралійцю Роуену Крозерсу. На дистанції 100 м батерфляєм (клас S13 — плавці з порушенням зору) Олексій Вірченко завоював «срібло», показавши час 56,16 сек. Він поступився переможцю 2,36 сек.
А Антон Коль завоював срібну медаль у плаванні в класі S1, де беруть участь спортсмени з найважчими ушкодженнями. У боротьбі з ізраїльським спортсменом українець не зміг випередити його і програв усього 0,25 сек.
Як повідомляв «Міст», паралімпіада в Токіо почалася.