Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Перемоги українців на чемпіонаті Європи

Автор:

|

Березень 18, 2021

|

Рубрика:

Перемоги українців на чемпіонаті Європи
Ярослава Магучих

Найбільш очікуваний для українців фінал на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні в польському Торуні, жіноча висота, завершився двома медалями України. Туди пробилися троє українок — Ярослава Магучих, Юлія Левченко та Ірина Геращенко. З восьми фіналісток лише чотири дійшли до висоти 1,96 м, і всі українки були серед них.
Причому Юля та Ярослава без проблем дійшли до цієї висоти, а ось в Ірини та фінки Елли Юнніли виникли з цим проблеми. Геращенко з третьої спроби брала висоти 1,92 м і 1,94 м, а Юнніла з третьої спроби взяла висоту 1,94 м, причому це був національний рекорд Фінляндії.
Якби змагання так закінчилися, то Ірина залишилася б без медалі, а Елла отримала б «бронзу», але обидві потенційні претендентки з першої спроби взяли 1,96 м, а Левченко тричі збила планку та залишилася без медалі. Після цього Ірина з першої спроби взяла 1,98 м, що стало її особистим рекордом і дозволило виграти «срібло», а Юнніла залишилася з «бронзою», завадивши, що подіум цілком став українським.
В іншій лізі змагалася Магучих. Поки дівчата вибували на початкових висотах, Ярослава їх пропускала, щоб потім із першої спроби взяти 1,94 м і 1,98 м, а потім і 2,00 м. Після цього українка намагалася стрибнути на рекордну для себе висоту 2,07 м, але ця висота їй не скорилася.
Натомість Марина Бех-Романчук виграла золоту медаль. Вона розпочала змагання з двох заступів, але вже у третьому своєму стрибку «полетіла» на 6,80 м, що вивело її на проміжну другу позицію. Кращий результат був лише у німкені Малайки Міхамбо — 6,88 м. У четвертій спробі лідери не поліпшили свої показники, а в п’ятій Бех-Романчук стрибнула на 6,86 м — всього 2 см їй забракло до лідерства. Але залишалася ще одна спроба, і в ній Марина стрибнула на 6,92 м — найкращий результат сезону у світі й усього на 4 см менше, ніж особистий рекорд українки. До слова, цього сезону найкращим результатом Марини були 6,70 м.
За хороші результати були передбачені грошові премії — як для спортсменів, так і для їхніх тренерів: «золото» — 25 тис. грн; «срібло» — 20 тис. грн; «бронза» — 12,5 тис. грн. На жаль, після чемпіонату Європи в Торуні три українські легкоатлетки здали позитивні тести на Covid-19. Позитивні тести здали учасниці естафети 4 х 400 метрів Анна Рижикова, Аліна Логвиненко та Катерина Клим’юк. Вікторія Ратникова, котра жила з Катериною в одній кімнаті, також вирушила на самоізоляцію. Увечері 8 березня спортсменки зробили повторні тести, які підтвердили інфікування коронавірусом. «Їх перевезли в готель, там усе нормально. Звісно, тільки виходити нікуди не дозволили», — розповів тренер українок.
Як повідомляв «Міст», раніше Ярослава Магучих узяла «золото» в Італії.

До слова
На міжнародних змаганнях Roma Riparte-Riparti Roma в італійській столиці Софія Яремчук, уродженка с. Солонка Львівської області, виграла десятикілометровий забіг серед жінок. Італійські коментатори повідомили, що вона виступала за їхню країну. 26-річна Софія підтвердила представникам відділення Національного олімпійського комітету України, що отримала італійське громадянство.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply