Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Олімпіада, нарешті!

Автор:

|

Липень 25, 2021

|

Рубрика:

Олімпіада, нарешті!
Вихід української команди на відкритті Олімпіади

У п’ятницю, 23 липня, розпочалася літня Олімпіада — тридцять другі літні Олімпійські ігри в Токіо (Японія). Місце проведення змагань визначили на 125-й сесії Міжнародного олімпійського комітету (МОК) у Буенос-Айресі (Арґентина) 7 вересня 2013 року. На Ігри кваліфікувалися 205 Національних олімпійських комітетів, а також Олімпійська збірна біженців.
Спершу Олімпіада повинна була відбутися влітку 2020-го, але через пандемію коронавірусу її перенесли на 2021 рік. Вона триватиме з 23 липня по 8 серпня. Весь рік японці та МОК не могли визначитись: пускати глядачів на змагання, чи ні. Напередодні в японській столиці через ситуацію з коронавірусом оголосили надзвичайний стан. Це означає, що глядачів на олімпійських стадіонах точно не буде. Опитування свідчить, що 86 % японців бояться, що проведення Олімпіади у країні неґативно вплине на пандемію Covid-19.
Водночас МОК затвердив новий девіз Олімпійських ігор-2020. Тепер гаслом змагань є фраза «Швидше, вище, сильніше — разом». Традиційний слоган змінили вперше. Члени комітету додали до традиційного гасла слово «разом», щоб адаптувати девіз до сучасності, яка живе у часи пандемії коронавірусу. «Це епохальна подія», — завив Томас Бах, очільник МОК, із чиєї ініціативи змінили девіз. Рішення ухвалили одноголосно.
Своєю чергою, Тосіро Муто, генеральний секретар оргкомітету Токіо-2020, скільки витратила Японія на проведення Олімпіади. «Загальні витрати на проведення Олімпійських ігор склали 15,4 млрд USD», — оголосив він.
Змагатимуться на Олімпіаді й 380 українців. Тож «Укрпошта» запустила в обіг нову марку, присвячену Олімпійським іграм-2020 у Токіо. Дизайн марки, конверта і штемпеля розробила українська дизайнерка Марія Куц. На новій марці представлені сонячний диск на тлі гори Фудзіяма, стилізовані під мистецтво орігамі зображення, що символізують деякі олімпійські види спорту та логотип Національного олімпійського комітету (НОК) України. Конверт і поля марочного листа прикрашені традиційними українськими й японськими символами — кетягами калини та квітами сакури. Загалом надрукують 140 тис. примірників марок номіналом 17 грн. Їх можна купити у відділеннях «Укрпошти», а також в її офіційному філателістичному онлайн-магазині.
Під час телемарафону урочистих проводів Національної збірної команди України на XXХII Олімпіаду в Токіо провели церемонія спецпогашення марки спеціальним поштовим штемпелем. У заході взяли участь: Сергій Бубка, президент НОК, олімпійський чемпіон; Вадим Гутцайт, міністр молоді та спорту України, олімпійський чемпіон; Ігор Смілянський, генеральний директор «Укрпошти».
А от російські спортсмени будуть позбавлені права виступати під своїм прапором через численні допінгові скандали. Але всі вони отримали інструкцію, як поводитися на Олімпіаді в Токіо і відповідати на «провокаційні запитання», зокрема, щодо окупованого Криму.
Спортсменам рекомендує найпростішу відповідь на політичні запитання — No comment. Щодо руху Black Lives Matter спортсмен повинен відповідати, що ставлення до такого руху — особиста справа кожного, а Олімпіада в жодному разі не повинна ставати майданчиком для будь-яких акцій і жестів».
На питання про допінгові скандали російський олімпієць повинен відповісти, що тут йому сказати нічого, позаяк у них ніколи участі не брав, а санкції повинні коментувати ті, хто їх вводив.
Щодо гарасменту у спорті спортсмени повинні відповідати, що спортивний світ із такою проблемою впорається. Також прописана відповідь щодо участі Росії не під своїм прапором. Рекомендують казати, що вони все одно представляють свою батьківщину і це велика честь, хоча і хотілося б чути державний гімн Росії, тому що це завжди дуже емоційний момент (замість нього буде грати Перший концерт Петра Чайковського).
Однак небезпека чигає на всіх спортсменів. В Олімпійському містечку зафіксували три випадки коронавірусного захворювання серед спортсменів. Загалом же серед тих, хто будь-яким чином пов’язаний із Олімпіадою, виявлено понад 80 випадків зараження. Але Сейко Хашимото, президентка оргкомітету Олімпіади, заявила, що організатори зроблять усе, щоб «запобігти подальшим спалахам».
Цікаво, що російський «Первый канал», який транслював церемонію відкриття літньої Олімпіади-2020 в Токіо (Японія), під час параду атлетів не показав вихід команди з України. Трансляцію перервали на рекламу та відновили за кілька хвилин, коли стадіоном проходила збірна Уругваю. У прес-службі «Первого канала» пояснили цю перерву «комерційними зобов’язаннями»: парад триває близько двох годин, і кілька разів його доводиться переривати на рекламу. Чому показ реклами припав на вихід збірної України, там не пояснили.
Як повідомляв «Міст», українці боксуватимуть у Японії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply