Олімпіада-2020 — уже історія

|

Серпень 10, 2021

|

Завершилися літні Олімпійські ігри в Токіо-2020. Першими на них стали США з результатом 110 медалей (38 золотих, 39 срібних і 33 бронзові). Канада — одинадцята з результатом 24 медалі (7 золотих, 6 срібних і 11 бронзових). Українці здобули 19 медалей (1 золота, 6 срібних і 12 бронзових). За кількістю здобутих медалей вони увійшли до чільної двадцятки Олімпіади, проте за офіційним медальним заліком, який рахують за «золотом», стали 43-ми. 19 медалей — це повторення результату України на Олімпіаді, що відбулася в Лондоні-2012, але тоді було 5 золотих, 4 срібних і 10 бронзових медалей. І цей результат є набагато кращим, ніж у Ріо-2016, де українці здобули 2 золотих, 5 срібних і 4 бронзові медалі. Медалістами в Токіо стали:

«Бронза»
Дарина Білодід у бронзовому фіналі зуміла перемогти Ширу Рішоні з Ізраїлю. До останніх секунд рахунок був рівним 0:0, але буквально наприкінці четвертої хвилини сутички українка виконала контрприйом і на утриманні здобула чисту перемогу іппон. Шпажист Ігор Рейзлін пройшов трьох суперників на шляху до півфіналу, де програв французу Ромайну Канноне. У матчі за «бронзу» фехтував проти Андреа Сантареллі і переміг із рахунком 15:12. Пара стрільців Олена Костевич та Олег Омельчук здобули «бронзу» в змішаному командному змаганні зі стрільби з пневматичного пістолета з 10 м.
Михайло Романчук не зміг підтвердити статус фаворита і став лише третім у фінальному запливі на 800 м вільним стилем на Олімпійських іграх у Токіо. Еліна Світоліна у неймовірно важкому матчі виграла у Олени Рибакіної з Казахстану 1:6, 7:6 (5), 6:4. Борчиня Алла Черкасова, яка виступає в категорії до 68 кг, дочасно перемогла японку Сару Досі, олімпійську чемпіонку Ріо-2016, кинувши суперницю на лопатки та здобувши перемогу на туші. Каратист Станіслав Горуна, котрий виступає в категорії до 75 кг, вийшов із групи з другого місця, а в півфіналі програв представнику Італії Луїджі Бузе — 0:3. Легкоатлетка Ярослава Магучих також завоювала бронзову медаль.
Українські синхроністки Марта Федина й Анастасія Савчук у всіх трьох своїх виступах отримували треті оцінки серед усіх фіналісток і поступилися лише суперницям із Росії та Китаю. Ірина Коляденко у вільній боротьбі зустрілася з латвійкою Анастасією Григор’євою та виграла сутичку з рахунком 3:1. А збірна України за артистичного (синхронного) плавання в складі: Влада та Марина Алексєєви, Марта Федина, Катерина Рєзник, Анастасія Савчук, Аліна Шинкаренко, Ксенія Сидоренко й Єлизавета Яхно за свою програму отримали результат 96,0333 бала і поступилися росіянкам і китаянкам, але обійшли майже на два бали японок.
Людмила Лузан завоювала бронзову медаль у веслуванні на каное-одиночці на дистанції 200 м. Вона фінішувала одночасно з польською суперницею, але фотофініш зафіксував, що саме українка була на мить швидшою. Людмилу випередили представниці США та Канади.

«Срібло»
Борець греко-римського стилю Парвіз Насібов, котрий виступає в категорії до 67 кг, показав яскраву боротьбу і виграв у росіянина Суркова й єгиптянина Мохамеда Ель-Сайєда. У фіналі боровся з Мухаммадалі Гераеї з Ірану, українцю десь забракло сил чи концентрації, бо припустився кількох помилок проти міцного суперника і поступився йому з рахунком 1:9.
Анжеліка Терлюга здобула «срібло» в жіночому карате в категорії до 55 кг. У фіналі вона зустрічалася з болгаркою Івет Горановою, яка виграла всі свої попередні зустрічі на Олімпіаді. Виграла вона й фінальну зустріч із рахунком 5:1.
Людмила Лузан й Анастасія Четверикова в каное-двійці на дистанції 500 м впевнено виграли кваліфікаційний і півфінальний заїзди, але так само впевнено паралельно йшли чемпіонки світу китаянки. Вони й утримався на першій позиції.
Боксер Олександр Хижняк у фінальному поєдинку вагової категорії до 75 кг поступився бразильцю Геберту Соузі. Українець упевнено почав бій і виграв за очками від суддів перші два раунди. Так само перемагав й у вирішальному, третьому раунді, проте несподівано пропустив удар на зустріч і опинився в нокдауні.
На велотреку Олена Старикова в спринті серед жінок вийшла в півфінал, де змогла у двох заїздах обійти китаянку Лей Вайсі.

«Золото»
Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк виграв для України єдину золоту медаль. Він повідомив, що за кілька тижнів до Олімпіади отримав травму, через яку міг пропустити змагання. «До пуття не знав, чи буду брати участь в Іграх. Лише віра мого тренера дала мені можливість реалізувати свою мрію. Спасибі йому за це. Дякую моїй мамі й усім, хто підтримував і чекав. Мені дуже приємно, вітаю з цим «золотом» усю Україну», — заявив спортсмен і народний депутат України.
Крім цього, найкращим суддею боксерського турніру Олімпійських ігор-2020 визнали українця Павла Василинчука. Він був єдиним представником України з 36 арбітрів у суддівському міжнародному корпусі Токіо-2020. Загалом провів десять боїв як рефері в ринзі та 32 поєдинки як член суддівської бригади.
Тепер українські спортсмени отримають грошові винагороди від держави за завойовані медалі на XXXII Олімпійських іграх. Про це повідомило Міністерство молоді та спорту України. За виграні призові місця та медалі на Олімпіаді в Токіо українські спортсмени цього року отримають від держави: за «золото» — 125 тис. USD, за «срібло» — 80 тис. USD, а за бронзу — 55 тис. USD.
А Володимир Зеленський скасував виплату державних стипендій для трьох олімпійських спортсменів, яких раніше викрили на допінгу та позбавили нагород. Йдеться про важкоатлетів Олексія Торохтія, Наталію Давидову й Ольгу Коробку. Олексій здобув золоту медаль у важкій атлетиці на Олімпійських іграх в Лондоні 2012-го. Його позбавили нагороди 2019 року після результатів повторної перевірки на допінг. На Олімпіаді в Пекіні 2008-го Наталя здобула «бронзу», а Ольга — «срібло». Однак невдовзі їх також спіймали на допінгу. Водночас президент України поновив виплату стипендії фехтувальнику Георгію Погосову та веслувальниці Інні Фроловій. Георгій отримав «срібло» на Олімпіаді-1988 у Сеулі, а 1992 року виборов «золото» на Олімпіаді в Барселоні (Іспанія). Інна здобула срібну медаль на сеульській Олімпіаді, ще одне «срібло» виборола на Олімпійських іграх в Атланті (штат Джорджія).
Як повідомляв «Міст», Білорусь покинули ще троє спортсменів-олімпійців.