Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Олена Седіна — королева шахів Італії

Автор:

|

Грудень 24, 2020

|

Рубрика:

Олена Седіна — королева шахів Італії
Олена Седіна

Олена Седіна, 1968 року народження, розпочала шахову кар’єру в Києві, де вона почала брати уроки зі семи років. Любов до шахів передав їй батько, котрий входив до першої національної категорії шахістів України і досі є національним суддею.
У дев’ять років вона почала вигравати щоразу більше турнірів, ніж її однолітки, тоді почалася й її професійне сходження на шаховий олімп. Для світу шахів початок кар’єри такий вік вважається «дорослим». «Краще починати у першому чи другому класі», — пояснює чемпіонка. Незважаючи на «запізнення», вона досягла у цій дисципліні неабияких висот.
Протягом своєї кар’єри стала абсолютним міжнародним майстром і міжнародним жіночим великим майстром. Брала участь у кількох Олімпійських іграх, а 2019-го виграла чемпіонат Італії та чемпіонат Швейцарії серед жінок. 1995 року шахістка переїхала до Італії і зараз живе в Комо. Прибувши до цієї країни, входила до п’ятірки найкращих гравців, проте, через стереотипи шахового спорту, її не брали до національної збірної країни, а лише до жіночої. «Жінки в явній меншості серед професійних шахістів, їхня кількість не перевищує 10 %, — бідкається Олена. — Зі стереотипами важко боротися». Бути жінкою в цьому світі чоловіків непросто, але Олена Седіна кидає їм виклик на рівних.
Як повідомляв «Міст», «Пласт» організував перший онлайн-турнір із шахів.

Маріанна Сороневич

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply