Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Новий скандал у НОК

Автор:

|

Грудень 01, 2022

|

Рубрика:

Новий скандал у НОК
Андрій Павелко в прокуратурі

На ХХХVII звітно-виборній асамблеї Національного олімпійського комітету (НОК) України новим президентом обрали Вадима Гутцайта. За його кандидатуру проголосували 123 виборці. Жана Беленюка підтримали 22 людей, Ігоря Малинського — двоє. На посаду президента НОК претендували троє кандидатів, адже Олена Білосюк свою кандидатуру зняла. Сергій Бубка, колишній президент НОК, який очолював комітет з 2005 року і зараз перебуває за кордоном, відмовився цього року подавати свою кандидатуру.
Вадим Гутцайт — олімпійський чемпіон із фехтування на Іграх 1992 року в Барселоні, тренер і президент федерації фехтування України. З 2018-го він працював директором Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, з 4 березня 2020 року — міністром молоді та спорту України.
Віцепрезидентами обради Андрія Шевченка, Григорія Суркіса та Нестора Шуфрича. Однак колишній головний тренер збірної України з футболу заявив, що не може залишатися членом НОК за такого складу. «У найважчий час в історії моєї країни я гордий бути поруч із Україною і допомагати усім, чим можу, задля нашої перемоги. Я вважаю почесною роботу в Національному олімпійському комітеті, розумію важливість його розвитку. Водночас не можу залишитися в складі НОК, адже ми платимо за свою свободу безмежно високу ціну життями найкращих із українців. Мусимо бути гідними їх», — зазначив він.
Покинути керівний склад Національного олімпійського комітету вирішив і 31-річний Жан Беленюк. Для пояснення свого рішення він продемонстрував пост у соціальній мережі українського футболіста Романа Зозулі. Останній також є співзасновником благодійного фонду «Народна армія», що займається підтримкою армії. «НОК у «надійних» риґіоналівських руках, — написав він. — Все, як у старі недобрі часи — «розвели, як кошенят». Схоже, Шуфрич із Суркісом виконували лише функцію громовідводу. І поки суспільство справедливо обурювалося їхніми прізвищами в списку, новообраний президент Гутцайт завів до НОК просто таки «золоту» команду, 80 % із якої взагалі не мають жодного відношення до спорту. Хіба спортом вважати корупцію, боротьбу за місце в списку «Опозиційної платформи — За життя» (ОПЗЖ) або рекет у 1990-ті. Звісно, спорт зараз не на часі, але чи на часі волокти на керівні посади усіх зашкварених і дискредитованих?! Якщо партію заборонили, то чому досі не заборонили її колишнім членам сунути свого носа у владу — політичну чи спортивну?»
Футболіст оприлюднив список новий членів керівництва НОК: Валерій Борзов — у 2001-2006 рр. був членом Соціал-демократичної партії (об’єднаної) Віктора Медведчука, кума Путіна, 2012-го був усунений із посади президента Федерації легкої атлетики за корупцію; Сергій Бубка — у 2002-2005) рр. був членом Партії реґіонів (ПР) президента-втікача Януковича, вийшов із партії після обрання на посаду президента НОК; Андрій Вінграновський — член ОПЗЖ Віктора Медведчука; Олександр Волков — у 2007-2014 рр. був членом ПР; Олександр Герега — народний депутат України від ПР у 2012-2014 рр., голосував за диктаторські закони 16 січня 2014-го; Ірина Дерюгіна — їй висували звинувачення в підкупі суддів, тиску на них, впливі на остаточні результати змагань та інших порушеннях; Олександр Зац — у 2006-2014 рр. був членом ПР, його пов’язує міцна особиста дружба з Борисом Колесниковим, фінансистом ПР; Роман Мулик — член ПР у 2010-2014 рр.; Андрій Мельник — його підозрювали у причетності до викрадення, катування та вимагання 200 млн. USD у колишнього генерального директора «Нафтогазвидобування»; Олександр Мендусь — багаторічний член ПР; Мирослав Карабін — багаторічний член ПР; Олег Корбан — колишній член ОПЗЖ; Михайло Кошляк —депутатом Дніпропетровської обласної ради від ОПЗЖ; Вадим Павленко — депутат Київської обласної ради від ПР у 2010-2015 рр.; Ігор Лисов — у 2007-2014 рр. був членом ПР, скандальний київський забудовник; Сергій Лагур — разом із ексреґіоналом Петром Димінським, який утік із України після вбивства людини в автотрощі, був співвласником нафтопереробного комплексу «Галичина» у Львівській області; Віктор Ремський — колишній «правоохоронець», причетний до фальсифікації і вибивання «добровільних зізнань» із фігурантів «справи Павличенків»; Олександр Симоненко — колишній член ОПЗЖ; Віктор Христоєв — колишній член ПР; Олександр Удовиченко — колишній член ПР; Ніна Уманець — після 2014 року хизувалася світлиною з Путіним; Сергій Кушнірюк — відсторонений із посади головного тренера збірної України з гандболу через корупцію, на нього відкривали кримінальну справу.
Після цього Григорій Суркіс і Нестор Шуфрич також відмовилися від візепрезидентських посад у НОК.
Як повідомляв «Міст», українки вперше з 1996-го можуть зіграти на Олімпіаді.

До слова
Журналісти програми «Гроші» опублікували резонансне розслідування, пов’язане з діяльністю Андрія Павелка, президента Української асоціації футболу (УАФ), і його найближчого оточення. У розпорядження редакції потрапило відео обшуку, який відбувся у межах однієї з багатьох карних справ про корупцію. Після перегляду відео стало зрозуміло, чому головний футбольний «чиновник» України приховував сам факт обшуків. Футбольна спільнота шокована, бо замість футбольних баз, дитячих шкіл і заводу з виробництва штучного покриття була збудована одна велика інфраструктура — будинок Павелка, будинок охорони Павелка та пляж для президента УАФ на землі, що перебуває у державній власності та на якій заборонене будь-яке будівництво або приватне користування. Андрій Павелко й Юрій Запісоцький, генеральний секретар УАФ, минулого тижня з’явилися за викликом у Генеральній прокуратурі України. Вони перебували у будівлі кілька годин й обоє отримали підозри. Генпрокуратура подала клопотання про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Андрій Павелко фігурує одразу в кількох кримінальних провадженнях щодо зловживань УАФ під його керівництвом. Суми збитків обраховують мільйонами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply