Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Назвали столицю Білої олімпіади

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

Назвали столицю Білої олімпіади

У разі одержання права на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року український уряд запропонував зробити їх столицею місто Львів. Про це сказано в технічно-економічному обґрунтуванні (ТЕО) для проведення Білої Олімпіади в Україні. Розроблювачем ТЕО для національного проекту «Олімпійська надія-2022» виступила німецька компанія Proprojekt Pla ungsmanagement & Pro jektberatung GmbH. Раніше вона брала участь у підготовці ТЕО для літньої Олімпіади-2016 у Баку й зимової Олімпіади-2018 у Мюнхені. Обидві заявки не пройшли відбору.

Згідно з ТЕО, розташування країни, а також клімат дозволяють Україні організувати проведення зимових Олімпійських ігор, аналогічних до тих, котрі відбулися 2010 року у Ванкувері (Канада) і які пройдуть 2014-го в Сочі (РФ) і 2018-го в Пхенчхані (Південна Корея).

Зокрема, передбачається, що змагання з гокею, керлінґу, ковзанярського спорту, фрістайлу, шорт-треку й фігурного катання проходитимуть у Львові. Змагання зі стрибків із трампліна, лижного двоєборства, біатлону, сноуборду та лижні перегони — у Тисовці (Львівська область), а з гірськолижного спорту — у Боржаві (Закарпатська область). Будівництво всієї інфраструктури здійснюватиметься згідно з вимогами Міжнародного олімпійського комітету.

Як повідомив Владислав Каськів (на фото), голова Держаґенції з інвестицій і керування національними проектами, усі об’єкти розділено на два класи. До першого зараховано об’єкти, що зможуть окупитися й під які будуть активно залучати інвестиції, наприклад, гірськолижні комплекси. Другу групу споруд будуватимуть державним коштом — це об’єкти інфраструктури, а також деякі спортивні об’єкти, приміром, льодовий палац.

Згідно з ТЕО, орієнтовний обсяг інвестицій — 10 млрд USD. Варто зазначити, що витрати на Олімпіаду у Ванкувері склали 3,3 млрд USD, а бюджет Олімпіади в Сочі становить 30 млрд USD. Подальшою реалізацією проекту «Олімпійська надія-2022» буде керувати віце-прем’єр Борис Колесников, якого президент Віктор Янукович призначив національним координатором подачі заявки на Олімпіаду-2022.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply