На етапах Кубка світу зі спортивної гімнастики

|

Червень 23, 2021

|

Ілля Ковтун

17-річні Ілля Ковтун та Анастасія Бачинська виграли вправи на коні і колоді відповідно на етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики в болгарській Варні. Причому для них це перші золоті нагороди рівня Кубка світу. Ілля набрав 14.500 балів, випередивши на 0,01 бала італійця Едоардо де Росу. Анастасія набрала 13.250 балів, випередивши француженку Марін Боя й Ондіну Ачампон із Великої Британії. Ще одна українка, Діана Варінськая, стала п’ятою. Крім цих фіналів у вільних вправах Ковтун став четвертим, а в опорному стрибку Анастасія Мотакі стала восьмою.
Ілля Ковтун завоював свою першу нагороду в кар’єрі на рівні етапів Кубка світу. Для Бачинської ця нагорода стала другою в кар’єрі на етапах Кубка світу. І першою «золотою», адже 2019-го на етапі в Парижі вона виграла «срібло» саме у вправах на колоді.
Збірна України завоювала ще два «золота» і одне «срібло». Назар Чепурний зайняв перше місце в опорному стрибку. Юний гімнаст виконав два стрибки і набрав 14,700 балів. Цього вистачило, щоб випередити Маріана Драгулеску з Румунії й азербайджанця Івана Тихонова. Для Назара це перша золота нагорода рівня Кубка світу. Крім цього, Ілля Ковтун став чемпіоном ще й у вправах на паралельних брусах. Він українець набрав 15,100 балів і на 0,15 бала обійшов росіянина Сергія Єлісова. У жіночій програмі 20-річна Діана Варінська фінішувала другою в різновисоких брусах із результатом 14,200 бала.
А Ігор Радивілов здобув перемогу в опорному стрибку на етапі Кубка виклику зі спортивної гімнастики в хорватському Осієку. У квітні ц. р. він виграв «золото» на ЧЄ якраз в опорному стрибку, ставши чотириразовим чемпіоном Європи, за два стрибки отримавши середню оцінку 14,716, що набагато краще від конкурентів. Ще одну медаль в Осієку здобула Діана Варінська, котра стала другою на колоді з результатом 13,366.
Як повідомляв «Міст», Ілля Ковтун виграв «бронзу» на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики у в швейцарському Базелі.