|

Січень 08, 2021

|

Тетяна Рижко

У сербському Белграді відбулися змагання індивідуального Кубка світу зі спортивної боротьби серед борців греко-римського стилю. Ці змагання провели замість чемпіонату світу, який довелося скасувати після відмови деяких збірних приїхати до Сербії через коронавірус — США, Канади й Японії. Українські борці виграли медалі в десяти вагових категоріях.
У категорії до 87 кг Семен Новиков у чвертьфіналі програв росіянину Давиду Чакветадзе (2:5). Українець виявився сильнішим за болгарина Йоана Димитрова, а в бронзовому фіналі харків’янин переміг іранця Хоссейна Ахмада Нурі з рахунком 12:4. У категорії понад 130 кг Микола Кучмій у чвертьфіналі програв Сергію Семенову з Росії 0:9, але далі дійшов до бронзового фіналу, де виграв у Давида Овасапяна з Вірменії 4:2.
У фінальному поєдинку вагової категорії до 50 кг. українка Лілія Маланчук поступилася росіянці Катерині Полещук. Сутичка завершилася з рахунком 0:10. На шляху до фіналу Ліля здолала Глорію Вількапому з Перу (10:0) і перемогла представницю Німеччини Лізу Ерзель (16:7).
Тетяна Рижко стала «золотою» призеркою з жіночої спортивної боротьби. У фіналі вагової категорії до 65 кг вона здобула впевнену перемогу над Іриною Рінгачі з Молдови (14:4). Бронзовими призерками Кубка світу стали українка Катерина Зелених (59 кг), котра перемогла Еліф Янік із Туреччини (10:0), та Аліна Бережна (68 кг), котра взяла гору над Ганною Садчанка з Білорусі (10:0).
У ваговій категорії до 57 кг бронзову медаль завоював Андрій Яценко. Він програвав в ході сутички Стефану Мічичу з рахунком 0:2, але зміг обернути результат зустрічі на свою користь за три секунди до свистка. До цього в бронзовий фінал Андрій пройшов із перемогою над Разваном Ковачем.
У категорії до 65 кг у вільній боротьбі Гор Оганесян у бронзовому фіналі розгромив із рахунком 7:1 борця з Молдови Миколу Грахмеза. А в ваговій категорії до 79 кг із рахунком 3:2 українець Василь Михайлов переміг Ахсарбека Гулаєва зі Словаччини.
Як повідомляв «Міст», українець знову найдужчий у світі.