Медалепад Паралімпіади для українців триває

|

Серпень 29, 2021

|

Євген Богодайко

У рамках четвертого змагального дня Паралімпійських ігор-2020 у Токіо (Японія) відбувся бронзовий фінал у дзюдо у ваговій категорії до 73 кг (клас 1s2 waz). У ньому зустрілися український дзюдоїст Руфат Магомедов і представник Паралімпійського комітету Росії Василь Кутуєв. Українець успішно провів поєдинок і здобув перемогу, принісши Україні бронзову нагороду.
У жіночому фіналі з дзюдо в категорії до 63 кг серед спортсменів із порушенням зору зійшлися українка Ірина Гусєва й азербайджанка Ханим Гусейнова. 34-річна уродженка Рівного більше діяла від захисту і впевнено протистояла атакам суперниці. Проте наприкінці зустрічі Гусейнова все ж зуміла зробити кидок, який приніс їй перемогу, а українці — «срібло».
У настільному тенісі (клас 8) Максим Ніколенко поступився китайцеві Чжао Шуай із рахунком 1:3 і посів третє місце. А Іван Май, який виступає в класі 9, у півфінальному матчі не впорався з представником Австралії Ма Ліном (1:3), і також отримав «бронзу».
Євген Богодайко виграв золоту медаль у запливі на 100 м брасом у категорії SB6. Зі старту запливу лідерство завоював інший українець Андрій Трусов, але після перших 50 м далеко вперед вирвався колумбійський спортсмен. Проте Євген, якому належить світовий рекорд на цій дистанції, зумів його наздогнати і останнім ривком виграти золоту медаль. Відрив становив лише 0,06 секунди.
Максим Кріпак на дистанції 100 м вільним стилем у класі S10 (плавці з фізичними порушеннями) був третім після першого басейну, але зумів у другій половині запливу обійти своїх суперників і став параолімпійським чемпіоном.
Михайло Сербін також став паралімпійським чемпіоном на дистанції 100 м на спині в класі S11 (плавці з порушеннями зору), а Віктор Смирнов завоював «срібло», програвши Михайлу 0,73 сек.
Денис Дубров зумів стати першим на дистанції в 200 метрів комплексним плаванням у класі SM8 (плавці з фізичними порушеннями). Після других 50 м він поступався п’ятьма секундами американському супернику, але в підсумку зумів обійти його і виграти фінальну боротьбу у двох китайців.
А Єлизавета Мерешко виграла третю медаль на Паралімпійських іграх-2020 на Токіо — золоту. На дистанції 100 м брасом у жінок класу SB5 (плавці з фізичними порушеннями) вона обійшла Ґрейс Гарві з Великої Британії.
У фехтуванні на візках у жінок у категорії А (спортсмени, які добре контролюють рухи тулуба) рапіристка Наталія Морквич завоювала срібну медаль. Вона спортсменка поступилася представниці Китаю Гу Хайянь з рахунком 15:8.
Роман Полянський виграв золоту медаль в академічному веслуванні на 2000 м у класі PR1.
Оксана Зубковська виборола золоту медаль зі стрибків у довжину. Фінальний етап вона виграла з результатом 5,54 м.
Як повідомляв «Міст», українські спортсмени вибороли ще медалі Паралімпіади.