Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Лукашенку заборонили відвідувати Олімпійські ігри

Автор:

|

Січень 03, 2021

|

Рубрика:

Лукашенку заборонили відвідувати Олімпійські ігри
Олександр Лукашенко

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заборонив Олександру Лукашенко, який є керівником національного комітету (НОК) Білорусі, брати участь у Олімпійських іграх. Крім нього, під санкції потрапили ще двоє білоруських чиновників, серед яких і син нелегітимного президента Віктор, котрий є першим віцепрезидентом НОК. МОК прийняв це рішення через скарги білоруських спортсменів, котрі вимагали термінових заходів через політичну дискримінацію та ув’язнення громадян із боку режиму Лукашенка.
«МОК дійшов висновку, що теперішнє керівництво належним чином не захистило білоруських спортсменів від політичної дискримінації в рамках НОК, їхніх федерацій-членів або спортивного руху», — заявив Томас Бах, президент комітету. Він уточнив, що запроваджені санкції — тимчасові. Крім заборони відвідин, МОК також заморозив будь-які платежі в національному комітеті та виплачуватиме стипендії для підготовки до Олімпіади безпосередньо білоруським спортсменам.
У відповідь Лукашенко обізвав МОК «бандою» і пообіцяв звернутися. «Треба нам звернутися в суд. Нехай Бах і банда розкажуть, у чому моя провина, що я свою країну захищаю?! Участь у цих заходах я 25 років не брав, переживу і зараз. Але ви що, зібрали всі країни і прийняли рішення? Добре я, навіщо дітей чіпаєте? Немає справедливості в світі. Якщо ти справедливу політику будуєш — будеш ворогом» — заявив він.
Та заява Лукашенка про те, що він «25 років не брав участі в Олімпійських іграх», — брехня. Вперше він відвідав 1998 року Олімпіаду в японському Нагано. Ба більше, в порушення міжнародних дипломатичних протоколів навіть не сповістив японську сторону про свій візит. Право на посадку літака в Японії отримали винятково за сприяння Міністерства закордонних справ Росії. Також Лукашенко був присутній на літніх Олімпійських іграх 2008-го в китайському Пекіні. Тоді його візит був запланований, як і 2014 року на Зимові Олімпійські ігри в російському Сочі.
Як повідомляв «Міст», Олімпіада в Токіо буде, але є «але».

Максим Охримчук, Zaxid.net

До слова
МОК додав до програми Олімпійських ігор 2024 року, які відбудуться в Парижі (Франція), скейтбординг, скелелазіння, серфінг і брейк-данс. Водночас скоротили квоту в боксі й у важкій атлетиці через «серйозне занепокоєння МОК щодо Міжнародної федерації важкої атлетики й історії допінгу в цьому виді спорту». «Перебування важкої атлетики в програмі Олімпійських ігор у Парижі 2024 року продовжує залишатися предметом постійного перегляду МОК», — йдеться в заяві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply