Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Льодолази братимуть участь в Олімпіаді

Автор:

|

Грудень 20, 2022

|

Рубрика:

Льодолази братимуть участь в Олімпіаді
Геннадій Копейка

«Ще навесні Міжнародна федерація лижного спорту запросила Федерацію альпінізму і скелелазіння України стати їхнім членом, — розповідає Геннадій Копейка, старший тренер збірної України з альпінізму, володар титулу «Сніжний барс». — Звісно, ми погодились. Після цього провели піврічну роботу над коригуванням та узгодженням правил змагань. Тепер усе набуло офіційних обрисів. Будемо готувати спортсменів і брати участь у змаганнях».
Скі-альпінізм. Зимова Олімпіада-2026 відбудеться Італії. Ця країна на правах господаря вводить у програму Ігор дисципліну, дуже популярну в Італії, — поєднання лижних перегонів і альпінізму. «Спортсмени одягають на лижі спеціальне синтетичне хутро, яке не дає лижі ковзати назад, — пояснює функціонер. — Тобто спортсмен біжить на гору, і лижі не ковзають, зате на спусках може їхати вперед. У цьому виді спорту можуть змагатися не лише альпіністи, а й лижники. До речі, змагальні траси можна прокладати й у наших Карпатах і відповідно не витрачати гроші на поїздки для тренувань за кордоном. Вже у грудні ми їдемо до Італії на Чашу світу — будемо пробувати наших спортсменів в офіційних стартах».
Льодолазіння. Цей вид альпінізму активно розвивався в Україні з 2014-го по 2017 рік. Але надалі через бюрократичні пертурбації льодолазіння вилучили з реєстру офіційних видів спорту й усе занепало. «Дуже шкода, що тоді так сталось, адже за короткий час наш Євген Кривошеєв став чемпіоном світу з цього виду спорту, Валентин Сипавін — віцечемпіоном світу, а юніорка Вікторія Голуб — чемпіонкою світу, — зітхає п. Копейка. — Це дуже видовищний вид спорту, де люди змагаються як на сухому вертикальному стенді, який долають за допомогою сокир, кригорубів і зачіпок, так і на стінах зі справжньою кригою. Маємо ще більше трьох років до Олімпіади, тож, сподіваюсь, встигнемо підготувати спортсменів світового класу. Ба більше, у Харкові ми маємо спеціальні стенди для тренувань і змагань».
Скайранінг. Суть цього виду спорту — подолати пішки (йдучи або біжучи) гірський маршрут. Це випробування витривалості атлета. «Приміром, є траса, яку проклали довкола Монблану, протяжністю 300 км, є траси з перепадом висот 100 м, — ділиться тренер. — Знаю в Україні є безліч людей, які успішно бігають у горах, то чому б їм не спробувати себе на Олімпіаді? Двері наших збірних відчинені для всіх, хто почувається на силі й хоче здобути олімпійську медаль».
Як повідомляв «Міст», скелелаз NASA підкорив гору в Долині смерті.

Максим Качурівський, «Експрес»

About Author

Meest-Online