Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Кіберспорт в Україні визнали офіційно

Автор:

|

Вересень 21, 2020

|

Рубрика:

Кіберспорт в Україні визнали офіційно
Змагання з кіберспорту приваблюють тисячі людей

Комісія з визнання видів спорту внесла кіберспорт до офіційних видів спорту України. За таке рішення проголосували більшість членів комісії. Кіберспорт, або ж електронний спорт — це спортивні змагання з відеоігор. Перша ліґа електронного спорту з’явилася у США 1997 року.
Зазвичай кіберспортивні ігри — це шутери від першої особи, стратегії реального часу та спортивні симулятори. Подібно до звичайного спорту, конкретні ігри називаються дисциплінами. Найпопулярніші з них: Counter-Strike; DotA; FIFA; Halo 2; Heroes of Newerth; League of Legends; Quake; Starcraft; Warcraft; World of Tanks та інші.
Кіберспорт потребує високої координації між руками й очами, при цьому задіяні різні ділянки мозку. Пульс гравців інколи досягає 160-180 ударів за хвилину — так само, як у тих, хто біжить марафон, а рівень кортизолу (гормону стресу) такий самий, як і у водія автомобіля на перегонах.
Великі кіберспортивні змагання проводять у спеціальних місцях, де публіка може спостерігати за гравцями, котрі сидять за комп’ютерами, а за перебігом змагань можна стежити на великому екрані, де транслюють ігровий процес. Менш масштабні змагання відбуваються в комп’ютерних клубах. Крім цього, змагання можуть проводити через Інтернет. Кіберспорт додали в офіційну програму спортивних Літніх азійських ігор 2022 року, що відбудуться в Ханджоу (Китай).
Попри тривале невизнання кіберспорту в Україні, деякі українські команди та гравці відомі своїми успіхами на весь світ. Приміром, заснована ще 2009-го організація NaVi виграла чимало престижних міжнародних нагород. Вже 2010 року NaVi виграли три основні турніри з кіберспорту: World Cyber Games, The Intel Extreme Masters і Electronic Sports World Cup. А вже за рік вони перемогли у турнірі The International із дисципліни Dota 2 й отримали 1 млн USD. Ця команда відома на весь світ і регулярно бере участь в найпрестижніших чемпіонатах світу з кіберспортивних змагань. Одним з найвідоміших і найтитулованіших її гравців є львів’янин Данило Ішутін.
Олександр Борняков, заступник міністра з цифрової трансформації України висловив сподівання, що тепер український кіберспорт зможе інтегруватися в економіку країни та поповнювати її бюджет. «Для нашої країни це історичний момент, адже кіберспорт — це вже давно не просто «стріляли», а фундаментальний елемент сучасної цифрової культури. Ним захоплюються близько 600 млн людей, серед них і мільйони українців.
До того ж в Україні висока культура кіберспорту та сильні гравці. Наші команди регулярно перемагають на різноманітних турнірах по всьому світу. Ця індустрія вже давно перетворилась у справжній бізнес, який приносить багато користі та можливостей як локального, так і світового масштабу», — зазначив він.
А Олександр Кохановський, засновник кіберкоманди NaVi, разом із партнерами придбав київський готель, втілити там великий кіберспортивний проєкт.
В Українській національній асоціації кіберспорту впевнені, що офіційне визнання спортом ігор зі стратегіями — це перший крок до того, аби Україна стала світовим хабом для проведення чемпіонатів із комп’ютерних ігор.
Сергій Бежанов, тренер кіберспортивної команди, згадує свої перші великі змагання з комп’ютерних ігор, на які потрапив у 16 років. На великому турнірі, де змагалися 300 команд, серед яких і його кумири, збірна посіла четверте місце. «Я одразу поїхав, то була мрія дитяча. Потім вона переросла в професійну діяльність, — згадує він. — Враження були змішані, я бачив кумирів і навіть грав проти них». Тепер тренує команду для турнірів із кіберспорту — розробляє тактику, дає настанови або підбадьорює, коли треба.
Кіберспорт — багатомільярдна індустрія. У світі щорічно проводять тисячі турнірів із різних комп’ютерних ігор — від стрілялок до FIFA. Команди їздять на змагання по всьому світу. Це той випадок, коли хобі може бути дуже прибутковим, адже призові фонди змагань подекуди захмарні й можуть сягати 30 млн USD.
У кіберспорті титуловані команди — справжні суперзірки. Тому декотрі гравці, окрім щомісячної зарплати у кілька тисяч доларів, отримують рекламні контракти і ведуть блоги у соціальних мережах. Це дає додатковий прибуток. Але все не так просто, як здається на перший погляд. Їхній день розписаний погодинно. «Гравець прокидається вранці, робить гімнастику, правильно харчується. За цим стежать спеціальні люди», — пояснює Андрій Григор’єв, генеральний директор кіберспортивної компанії.
Серед українців є справжні зірки кіберспорту. Торік Олександр Костилєв став найкращим гравцем світу з популярного «шутера». Завдяки захопленню, у свої 22 роки він сам заробив і на квартиру, і на автівку. «Вперше я почав грати в Counter-Strike, брат показав у п’ять літ, а в 12 років ходив у комп’ютерні клуби грати два на два і вигравати по 150 грн», — розповідає він.
Як повідомляв «Міст», Міжнародний олімпійський комітет обговорює включення кіберспорту до переліку олімпійських дисциплін.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply