Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Історія та майбутнє Федерації кіберспорту України

Автор:

|

Лютий 17, 2021

|

Рубрика:

Історія та майбутнє Федерації кіберспорту України
Змагання з кіберспорту приваблюють тисячі людей

Розвитком кіберспорту в країні займаються не лише комерційні організації, які впливають на індустрію за допомогою свого бізнесу. В Україні діють і громадські організації, які проводять турніри, навчають молодих гравців, створюють галузеву інфраструктуру і загалом стимулюють ріст сфери. Одна з найуспішніших серед них — Федерація кіберспорту України.
Її створили 2017 року в місті Дніпро з метою розвитку та підтримки кіберспорту в Україні. Реґіональні представництва були відкриті в 23 областях України. Членами організації виступили відомі українські кіберспортсмени, в т. ч. Єгор Markeloff Маркелов, Арсеній Сeh9 Триноженко, Олексій «Хaoc» Кучеров, Кирило Ange1 Карасьов і багато інших. З 2018-го в Україні розпочала свою діяльність ще одна Федерація кіберспорту (Esports Ukraine), яка також активно працювала на території держави, проводячи різні всеукраїнські кіберспортивні заходи. 2020 року федерації об’єдналися в одну організацію для досягнення загальних цілей.
З 2018-го вони спільно провели понад 250 турнірів і розіграли кілька мільйонів гривень призових. Щорічно в їхніх турнірах беруть участь десятки тисяч людей. Також UESF відкрила дві суперсучасні кіберарени у Дніпрі та Харкові, а наприкінці 2020 року запустила першу україномовну студію для освітлення своїх турнірів. Тоді ж, після офіційного визнання кіберспорту, стартував і перший національний Кубок України з CS:GO.
Федерація проводить такі заходи, щоб дати можливість талановитим гравцям проявити себе й отримати шанс розвиватися в напрямку професійної сцени. Ця ініціатива має величезний успіх, приміром, на участь у Кубку України зареєструвалося 305 команд.
Федерація кіберспорту України — саме та організація, завдяки якій кіберспорт визнали офіційним видом спорту в державі. Це було одним із відправних пунктів глобальної національної кіберспортивної стратегії федерації з моменту її заснування. З 2018-го представники UESF вели перемовини з Міністерством молоді та спорту України, готували документи, відвідували конференції в різних країнах, проводили зустрічі з представниками інших федерацій, стали членами багатьох найбільших міжнародних федерацій та організацій.
Завдяки активній роботі впродовж багатьох років, федерація єдина відповідає критеріям Міністерства молоді та спорту України. Її члени підготували повний пакет документів для визнання виду спорту і подали у це відомство. 2020 року їхні старання увінчалися успіхом.
А вже 26 січня 2021-го Міністерство молоді та спорту України офіційно затвердило загальні Правила кіберспорту, які були розроблені фахівцями UESF на підставі правил Міжнародної федерації кіберспорту (IESF) і за підтримки профільного міністерства. Цей крок закладає основу формування нормативно-правової бази українського кіберспорту.
Як повідомляв «Міст», кіберспорт в Україні визнали офіційно.

Лідія Цененко, ТСН

Пряма мова
Іван Данішевський, голова правління UESF:
— Україна має всі шанси стати провідним кіберспортивним хабом Європейського реґіону та Співдружності Незалежних Держав. Цьому сприяють і багата кіберспортивного історія, понад 3 млн залученої в кіберспорт молоді і не тільки молоді, досвід у створенні та запуску різних освітніх програм у сфері кіберспорту, дешевий швидкісний Інтернет, низька вартість організаційних витрат і оренди локацій, а також розвинена міська інфраструктура у великих містах України. Відомі організатори світових кіберспортивних івентів, такі як WePlay Esports і StarLadder, також базуються в Україні. Цьому сприяє і зручне розташування в центрі Європи, і те, що для більшості країн не потрібна віза на в’їзд в Україну. Федерація постійно підтримує комунікацію з багатьма іноземними організаціями та популяризує Україну на всіляких майданчиках для здійснення цієї мети. Ми цілком упевнені, що ця галузь буде набирати все більшої популярності, і важлива роль у цьому процесі відведена саме Федерації кіберспорту України.

Артур Єрмолаєв, віцепрезидент UESF:
— Ми багато років спостерігаємо за кіберспортивною сценою. Українці проявляли себе як одна з найсильніших кіберспортивних націй. Наші спортсмени безліч разів ставали найкращими в світі з різних дисциплін. Але існує величезна прірва між професійною сценою й аматорами. А все тому, що в Україні ніколи не було повноцінної екосистеми саме для початківців, спортсменів-любителів. Така екосистема, на нашу думку, і стане тим трампліном, який дозволить допомогти подолати цю прірву. Це й є основною метою федерації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply