Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Invictus Games у Гаазі

Автор:

|

Квітень 28, 2022

|

Рубрика:

Invictus Games у Гаазі
Родіон Сітдіков

Принц Гаррі та його дружина Меґан Маркл виступили на церемонії відкриття Invictus Games у Гаазі (Нідерланди) — спортивних змагань, у яких беруть участь колишні військові, які отримали інвалідність під час бойових дій. Меґан Маркл привітала українську збірну словами «Слава Україні», потім виступав принц Гаррі. Він розповів, що представники України беруть участь в Invictus Games не лише, щоб показати свою силу, але і розповісти всьому світу правду. «Ви знаєте, що ми разом із вами. Світ єдиний з вами, і, звісно, ви заслуговуєте на більше», — зазначив принц. Герцог і герцогиня Сассекські також зустрілися й з іншими командами. На жаль, герцогиня Сассекська була змушена покинула Нідерланди до закінчення змагань і вирушила назад до Лос-Анджелеса до своїх дітей, за якими дуже скучила.
А українська команда здобула На Іграх Нескорених 16 медалей, серед яких — по п’ять золотих і срібних, а також шість бронзових. Золоту медаль у штовханні ядра виборов Родіон Сітдіков із результатом 9,46 м. У стрибках у довжину Артем Лукашук із результатом 5,2 м виборов «срібло», а Іван Герецун — «бронзу» із 5,1 м. Олексій Бобчинець у бігу на 1,5 тис. м здобув бронзову медаль із результатом 5:42,50.
У командному змаганні зі стрільби з лука «срібло» вибороли Дмитро Афанасьєв, Сергій Калитюк і Василь Стуженко. У штовханні ядра медалістами стали Віктор Легкодух («золото» з результатом 7,32), Рустам Росул («срібло» з результатом 5,86), Сергій Прядка («золото» з результатом 8,33).
Ганна-Софія Пузанова, яка брала участь у змаганнях замість своєї мами Юлії Паєвської, яка зараз перебуває у полоні, здобула бронзову медаль зі стрільби з лука в категорії новачків. «Бронзу» у плаванні на дистанції 50 м вільним стилем українській команді приніс Іван Лепеха, Андрій Бадарак виборов дві медалі: бронзову — у запливі на 50 м брасом та золоту — у плаванні на 50 м на спині.
У веслуванні на тренажерах українці вибороли чотири медалі: львів’янин Ігор Галушка здобув «золото» у веслуванні на 4 хв. і «срібло» у веслуванні на тренажерах на 1 хв. Віктор Легкодух виборов «срібло» у веслуванні на тренажері на 4 хв., а Ігор Без коровайний — «бронзу» у веслуванні на 1 хв.
Неймовірною та дуже емоційною принц Гаррі назвав участь збірної України в Іграх нескорених. Він заявив, що більшість членів української команди просто зняли військові однострої і приїхали на змагання, а після їхнього завершення одягнуть її назад і вирушать на фронт. «Дуже емоційно думати, що вони стрибнули в автобус. Перед цим вони мали прийняти рішення, щоб приїхати, і це в будь-якому разі було складно. Думаю, що потрібно знати і пам’ятати, що переважна більшість української команди була в строю. Не думаю, що без команди України ці Ігри могли бути такими, якими вони є. Вони втратили чотирьох членів команди, один і них був тренером зі стрільби з лука», — нагадав принц Гаррі.
Як повідомляв «Міст», принц Гаррі оплакує смерть друга Сергія Караївана, колишнього учасника Invictus Games і Warrior Games від України, який 13 березня ц. р. загинув у бою з російськими окупантами.

Євген Клен

About Author

Meest-Online