Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Гра, що об’єднує

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Гра, що об’єднує

Кірсан Ілюмжинов, президент Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ), оголосив про створення в Україні Шахової партії, яка ставить собі за мету не боротися за владу, а об’єднати думаючих людей, і в перспективі стане міжнародною.
«Мета моєї поїздки в Україну — це відкриття Шахової академії в селищі Клесові Рівненської області. Друге — це оголошення про створення Шахової партії. Є демократичні партії, комуністичні, а тепер буде й шахова. Чому Україна? Тому що пропозицію отримав із селища Клесова, яке ввійде до світової історії не лише шахової, а й політичної думки. Ця партія буде міжнародною, я би назвав її «Шаховою партією миру». Нагадаю, що до ФІДЕ входить 177 країн світу. Ми сподіваємося, що найближчим часом доведемо кількість країн десь до 200», — сказав він.
«Я подумав, чому би не об’єднати розумних, мислячих людей в одну спільноту, асоціацію. Мета й завдання — не ввійти до Верховної Ради, щоб усі не побігли зараз вступати в партію заради потрапляння до парламенту. Для декого політика — засіб до існування. Для нас створення партії — це не досягнення влади й участь у політичному житті, головне завдання — це адаптація кожної людини, кожної молодої людини до життя, спроба навчити мислити й розраховувати свої ходи. Тож ми маємо намір відкривати шахові партії. Зараз відкриваємо Шахову партію України. Я підкреслю, що це – не політична партія», — зазначив п. Ілюмжинов.
За його словами, керівниками шахових партій будуть молоді люди віком до 30 років, а в керівні органи може входити будь-хто без обмежень за віком. «У шахи можна починати грати з 3-5 років і до глибокої старості, як Вінстон Черчілль або Андре Лілієнталь. Але рухати шахову партію повинні люди амбітні, молоді”, — вважає він.
«Мені пропонувала співпрацю партія УДАР, дуже гарна, рейтинґова партія. Її очолює мій друг Віталій Кличко, із яким ми часто спілкуємося. Добре, що такий видатний чоловік пішов у політичну сферу. Але в мене УДАР асоціюється відразу з боксерами, я – також боксер, був чемпіоном міста з боксу й теж свою спортивну кар’єру починав із боксу. По голові надають — потім краще думається якось. І я ось так розмірковував: «Перед ударом – подумай». Такий девіз вийшов для шахової партії. Це, звичайно, – гра слів, але ось таким чином», — додав Кірсан Ілюмжинов.
Президент ФІДЕ вважає, що конфлікти та проблеми виникають у світі через нестачу мислячих людей. «Я відвідував багато країн, грав у шахи з полковником Каддафі, був і в інших «гарячих точках», у Сирії – у Башара Асада. Конфлікти, які відбуваються на планеті, фінансова криза 2008-2009 рр. і друга хвиля, яка зараз накриє всі інші країни, – усе це відбувається не через те, що бракує нафти й газу, а через нестачу розумних, нормальних, вдумливих людей. Наприклад, у Японії цих енергоресурсів немає, у Кореї територія на 95 % є не придатна для життя, скелі та гори, але вона дає світові Samsung, Hyundai, автомашини, комп’ютери, телефони», — пояснив він.
На думку президента ФІДЕ, проведення шахових турнірів між населенням Вірменії й Азербайджану, Вірменії та Туреччини, навіть Росії й України сприяло би зняттю напруги у взаєминах між цими державами та їхніми народами.
Пан Ілюмжинов також повідомив про запуск програми «роботизації» шахів. Як джерело ідей він навів відомий твір Миколи Носова «Незнайко в Сонячному місті», де головний персонаж потрапив у Шахове місто й грав із роботом. Він розповів про плани будівництва «шахового міста» біля Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) і про намір улаштовувати змагання між людьми й роботами.
«Два тижні тому я відкривав чемпіонат Москви із шахів, і туди привезли робота «Васю», який грав із трьома міжнародними гросмейстерами й обіграв їх. Будемо влаштовувати чемпіонати серед роботів. Ми починаємо програму роботизації, ігор людей на площах із роботом. У вас на головній площі (майдані Незалежності — Ред.) ми поставимо сцену, на якій буде робот «Вася», у нього – живі очі, він буде розмовляти, охкати, ахкати, кепкувати із супротивника. І будь-хто охочий зможе піднятися на «інтелектуальний ешафот» і з ним зіграти. Ставки будуть великими», — розповів президент ФІДЕ.

Довідка
Станом на 1 липня ц. р., в Україні є 70 міжнародних гросмейстерів із шахів і 117 міжнародних майстрів серед чоловіків, 25 міжнародних гросмейстерів і міжнародних майстрів серед жінок. Найсильніший шахіст України Василь Іванчук посідає десяте місце в рейтинґу ФІДЕ, а середній рейтинґ десяти найкращих українських шахістів – друге місце у світі. Чоловіча та жіноча збірні України зі шахів є багаторазовими чемпіонами Європи та світу й шахових олімпіад. Зокрема, Україна є чинним чемпіоном Всесвітньої олімпіади з шахів 2010 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply