Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Гімнастика — не пріоритет?

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Гімнастика — не пріоритет?
Ганна Різатдінова

Ганна Різатдінова

Лілія Подкопаєва, володарка двох золотих медалей на Олімпіаді в Атланті 1996 року розповіла про ставлення до гімнастики в Україні. «В Україні гімнастика, як і весь спорт загалом, стоїть далеко не на першому місці. Чому я не живу в Україні (зараз вона живе в США. — Ред.)? Тому що гімнастики як такої в нас, на жаль, уже не залишилося. До спортсменів зараз нікому немає діла. Частково це зрозуміло, адже у нас іде війна. Але, повірте, ми б усі працювали тут, і ніхто з чемпіонів не виїжджав би за кордон, якби до нас було нормальне ставлення і нам забезпечували умови для роботи», — вважає вона.
«Про що можна говорити, якщо гімнастичний килим на олімпійську базу в Конча-Заспі завезли тільки за тиждень до виїзду команди на чемпіонат світу? І це — олімпійська збірна, національна команда! Що вже говорити про зали, розташовані в реґіонах?» — обурюється гімнастка.
«Спорт у нашій країні раніше підтримувався на державному рівні. А зараз усе прийшло в непридатний стан. У нас згадують про спортсменів тільки тоді, коли починаються чемпіонати світу чи Олімпійські ігри, — зітхає вона. — А потім усі дивуються, чому українці не завжди добре виступають на світових змаганнях. Ну, так у спорт потрібно вкладати гроші та розуміти, що це тривала за часом інвестиція, а не поодинока акція! Й якщо займатися цим серйозно, то і результати не змусять себе чекати».
«Мені здається, що головне рішення має виходити саме від глави держави. Колись було саме так: гримнути по столу — і після нього в терміновому порядку відкриваються спортивні школи, даються адекватні зарплати тренерам тощо. Тоді і спорт стає популярним, і чемпіони в країні виховуються», — переконана п. Подкопаєва.
Але всупереч цьому українські спортсмени долають чималі висоти. Так, Ганна Різатдінова виборола аж чотири нагороди для національної команди на етапі Кубка світу у Лісабоні (Португалія). Українка виграла «срібло» в індивідуальному багатоборстві й у вправах із обручем. Також українська грація завоювала золоті медалі у вправі зі стрічкою й у вправі з булавами. А на змаганнях Гран-прі у Франції Ганна виграла бронзову медаль у вправах зі стрічкою.
Підростає й молоде покоління українських гімнасток. Так, львів’янка Христина Погранична показала найкращий результат у багатоборстві серед юніорок на престижному міжнародному турнірі «Кубок Афродити» в Греції. Христя стала єдиною з усіх 120 юніорок турніру, котра змогла подолати позначку 60 балів, набравши за чотири вправи 60,15 балів!
Львів’янка впевнено обійшла сильних конкуренток із Росії, Греції, Сінґапуру, Кореї й Ізраїлю. За результатами багатоборства п. Погранична здобула золоту нагороду і вийшла у фінал із трьома вправами — обручем, булавами та м’ячем. У фінальних вправах Христя блискуче виступила та завоювала золоту медаль за вправи з обручем, срібну за вправи зі скакалкою та бронзову за вправи з м’ячем.
Олена Дяченко з Києва, інша українська збірниця-юніорка, і собі блискуче виступила у вправі з булавами і також завоювала для України золоту медаль серед гімнасток 2001 року народження. У фінальних змаганнях Олена вдало виступила у вправі з булавами й отримала срібну нагороду. Крім того, обидві українські юніорки вибороли для України золото ще й в командному заліку.
У категорії сеньйори українка Валерія Ханіна виборола у багатоборстві бронзову нагороду, у вправі з обручем посіла друге місце, а у вправі з булавами — третє.
Не відстають від жінок і чоловіки. Українські гімнасти успішно виступили на етапі Кубка світу EnBW DTB-Pokal у німецькому Штутгарті. Команда у складі Олега Верняєва, Ігоря Радівілова, Максима Семянківа та Владислава Грика посіла друге місце зі сумою 176,762, поступившись лише команді Великої Британії. Найбільший внесок в успіх команди зробив лідер команди Верняєв, котрий виграв вправи на коні, став другим в опорному стрибку, на перекладині і на кільцях, а у вільних вправах посів третє місце. Підтримав свого партнера по збірній й Ігор Радівілов, котрий виграв опорний стрибок і став третім на кільцях.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply