Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Генсекретаря НОКУ спіймали на махінаціях?

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Генсекретаря НОКУ спіймали на махінаціях?

Володимира Геращенка (на фото), генерального секретаря Національного олімпійського комітету (НОК) України, усунуто з посади після розслідування з приводу продажу квитків на Олімпійські ігри в Лондоні. Про це повідомила служба Бі-бі-сі, чиє розслідування засвідчило, що п. Геращенко пропонував для продажу квитки на цьогорічну Олімпіаду на суму кілька тисяч фунтів.

Сергій Бубка, президент українського НОК, який на той час перебував у Квебеку, зателефонував до Володимира Геращенка в Київ і повідомив про те, що того відсторонено від роботи, доки перевірятиметься ця інформація. Пан Бубка терміново вилетів до Києва й зайнявся створенням незалежної комісії для перевірки діяльності п. Геращенка, який обіймав цю посаду від 1997 року.

Під час розслідування з’ясувалося, що деякі офіційні аґенти з продажу олімпійських квитків порушували правила, що мали протидіяти їх проникненню на «чорний» ринок. Кореспонденти Бі-бі-сі, які видавали себе за не­офіційних торговців квитками з Великої Британії, зв’язалися з генеральним секретарем НОК України. Пан Геращенко начебто повідомив, що зможе продати до 100 квитків за готівку.

Чинний у Великій Британії закон про лондонські Олімпійські та Паралімпійські ігри зараховує продаж квитків Олімпіади-2012 на «чорному» ринку до карних злочинів. За подібні дії встановлено покарання штрафом до 20 тис. GBP.

На запитання, чому він був готовий порушити олімпійські правила й британські закони, п. Геращенко заявив, що «ніколи не планував продавати квитки у Великій Британії». Він також сказав, що «вів дипломатичну розмову, щоби задовольнити нав’язливий інтерес торговця квитками».

Натомість Сергій Бубка запевнив Себастьяна Кое, голову оргкомітету Олімпіади-2012 в Лондоні, у тому, що Україна співпрацюватиме з будь-яким розслідуванням, яке ініціюють правоохоронні органи Великої Британії. Своєю чергою, лорд Кое заявив, що оргкомітет Лондона-2012 має намір попросити Бі-бі-сі надати дані щодо цієї справи. «Я ставлюся до подібних речей украй серйозно. Мене тішить та швидкість, із якою відреаґував на цю справу Сергій. Для нас життєво важливо захистити процес розподілу квитків від можливих зловживань», — сказав п. Кое. Лондонська поліція також звернулася до Бі-бі-сі з проханням надати всі матеріали, на яких базувався репортаж про п. Геращенка.

Крім того, президент НОК України поінформував Міжнародний олімпійський комітет і безпосередньо його президента про перші кроки та дії у зв’язку з інцидентом. «Ми домовилися про тісну кооперацію та співпрацю в розслідуванні цього випадку», — зазначив п. Бубка. За його словами, Сергій Геращенко не мав стосунку до розподілу квитків, яких, як зауважив голова НОК, Україна ще навіть не одержала.

Водночас, Сергій Бубка підкреслив, що наразі неможливо сказати, яких санкцій щодо п. Геращенка може бути застосовано, оскільки розслідування ще не завершилося. При цьому він додав, що такий інцидент стався вперше за всю історію НОК України, і він переконаний, що ця подія не вплине якось на імідж держави. Також п. Бубка наголосив, що НОК зацікавлений, аби розслідування було завершене якнайшвидше, проте конкретного терміну із цього приводу він зараз не може вказати. У результаті Володимир Геращенко пішов зі своєї посади.

Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply